Натхнення

10 звичок, які потрібні для усвідомленого і щасливого життя

Щасливе життя

Ці звички допоможуть вам поступово позбутися від фрустрації, занепокоєння і злості, отримати контроль над своїм життям і частіше відчувати задоволення.

1. Вставайте тоді, коли запланували

Якщо ви поставили будильник на 6:30 в суботу, вставайте з ліжка відразу після того, як він продзвенить. Чому це так важливо? Тому що це перша обіцянка, яку ви повинні стримати в цей день.

Минулої ночі ви поставили будильник на цей час тому, що сподівалися на себе. Починати день з розбитої надії – те ж саме, що встати не з тієї ноги. Тримайте обіцянку. В крайньому випадку ви зможете поспати днем.

2. Чітко організуйте свій ранковий розпорядок

щасливе життя, ранкові ритуали

Звичні дії вранці допоможуть вам швидше прийти в себе і включитися в роботу. Душ. Чистка зубів. Зачіска.

І, що більш важливо, вибір одягу, що підходить до випадку. Пам’ятайте, що одяг створює певний настрій.

Ваша ранкова рутина – це дії, які задають настрій на весь день. І від того, як ви причісується, п’єте каву і одягаєтеся, в якійсь мірі залежить те, як пройде цей день.

3. Моменти чистого розуму

Медитуйте. Це найкраще, що можна зробити вранці після душу, коли ви вже більш-менш прокинулися. Знайдіть 5-10 хвилин, щоб посидіти в тиші.

Просто прислухайтеся до себе. Це допоможе вам зрозуміти, як ви починаєте свій день: ви розчаровані, щось гнітить вас, або, навпаки, відбувається щось прекрасне і чудове?

Приділивши п’ять хвилин медитації, ви зрозумієте, як почуваєтеся зараз і як треба вибудувати день, щоб провести його найефективніше. Це дуже важливо.

4. Харчуйтеся регулярно

Харчуйтеся в один і той же час, причому бажано їжею, яку ви приготували заздалегідь. Це допоможе вам не пропускати обіди і не забувати про їжу протягом дня.

Постарайтеся створити звичку. Чим частіше ви будете їсти заздалегідь приготовлену здорову їжу, тим імовірніше зможете зберегти здоров’я – навіть з самим напруженим графіком.

5. Проводьте маленькі перерви з користю

Протягом дня у вас з’являються короткі проміжки вільного часу. Ми звикли витрачати цей час на перевірку соціальних мереж, перегляд відео на YouTube та інші непотрібні справи. Об’єднайте всі подібні програми на смартфоні в одну категорію і назвіть її «Витрати мого життя».

Замість них помістіть на головну сторінку корисні додатки – для вивчення іноземних мов, для читання книг і так далі. Використовуючи маленькі перерви для корисних справ і відмовляючись від бездумного споживання інформації, ви формуєте звичку до навчання.

6. Вільний час – це вільний час

щасливе життя, вільний час

Ця порада для трудоголіків і підприємців, які забувають, що «вільний час» не означає «робота над новими проектами». Це час, який не потрібно витрачати на роботу.

Піти прогулятися в парк, зустрітися із старим другом за чашкою кави, пограти в настільну гру з друзями або родиною, зателефонувати бабусі, подивитися цікавий фільм, не перериваючись на половині тому, що відчуваєте себе непродуктивним.

Звичка сприймати вільний від роботи час як невід’ємну частину щоденного графіка допоможе вам перезавантажити мозок і повернутися до роботи освіженим і повним ентузіазму.

7. Контролюйте свої фінанси

Фінанси породжують багато стресу і занепокоєння. Але це не гроші викликають стрес, а хаос в фінансових справах і нерозуміння, як ними управляти.

Навчіться працювати з грошима так, щоб стати господарем становища. Якщо ви не збираєтеся піти в глуху тайгу і добувати їжу полюванням і збиранням, гроші – частина вашого життя до кінця ваших днів. Притому важлива її частина.

Тому присвятіть час тому, щоб отримати базові знання про податки, інвестування, накопичення і кредити. І раз на тиждень, два тижні або місяць аналізуйте свої фінанси і дивіться, на що йдуть гроші.

8. Зустрічайтеся з новими людьми

Спілкування з новими людьми забезпечує натхнення як ніщо інше. Може, хтось регулярно читає ваш блог? Напишіть їм email. Може, є місцевий власник бізнесу, у якого ви хотіли б повчитися? Запросіть його на каву.

Чим ширше коло вашого спілкування, тим більш значним ви стаєте за рахунок своїх зв’язків і тим більше натхнення отримуєте для особистого розвитку.

Також це допомагає подивитися на речі під іншим кутом зору, коли ви переживаєте занепад і відчуваєте, що рухаєтеся в нікуди. Ви зустрічаєте кого-то нового і розумієте, що ви не одні, що ви рухаєтеся до мети, просто це вимагає часу.

9. Балуйте себе

Задоволення – це частина життя. Так, дисципліна багато значить, але іноді настає такий момент, коли вам потрібно відпустити себе, щоб знову потрапити в потік.

Виходьте зі своєї зони комфорту і трохи побалуйте себе, а разом з цим дізнайтеся щось нове.

Покличте когось на зустріч. Сходіть в кафе на іншому кінці міста, з’їжте так багато чізкейків, щоб заснути прямо за столиком, відвідайте новий музей, сходіть на озеро і посидьте на пірсі, опустивши ноги в воду.

Дуже просто пропустити такі моменти, особливо якщо ви звикли ставити цілі і прагнути до них. Але саме вони запам’ятовуються найбільше, змушують вас бути щасливішим, глибше відчувати життя.

10. Пишіть в щоденник перед тим, як лягти спати

щасливе життя, ведіть щоденник

Нехай написання хоча б пари рядків в щоденник стане вашою щоденною звичкою. Ви можете писати про пережитий досвід або про свої плани, можете записувати вірші або пісні, писати про те, що вас турбує і як ви з цим справляєтеся. Неважливо, що саме ви напишете, важливо, що ви це зробите.

Ви можете згадати, що було в середу минулого тижня? А два місяці тому? Дні зливаються в одну лінію, запам’ятовуються тільки найяскравіші моменти. Звичка вести щоденник допоможе вам зберегти приємні дрібниці, власні цікаві думки, цитати з вподобаних книг і фільмів …

Перечитуючи щоденник, ви бачите свій образ думок, свої минулі цілі і бажання. Якщо співвіднести це з тим, що ви маєте зараз, ви зможете зробити не один цінний висновок.

Бонус: спіть достатньо

Звичка спати по 8 годин за ніч має визначальне значення для вашої продуктивності. Тому не варто міняти її на північне залипання в соцмережах або онлайнових іграх.

Якщо у вас є свої поради про те, як зробити життя більш повним, свідомим й щасливим, діліться ними в коментарях.

Залишити коментар