Авто

Представлена вантажівка, яка працює від енергії сонця

Scania

Багато підприємств переходять на сонячну енергію. Це дозволяє заощадити, знизити викиди в навколишнє середовище і отримати автономність від електричних мереж. Шведський автовиробник Scania вирішив оснастити сонячними панелями гібридну вантажівку.

Ідея обладнати електрокари сонячними панелями не нова, але звичайні машини мають маленьку площу, що робить подібну технологію малоефективною. А ось вантажівки з напівпричепами досить великі для випробування нової концепції енергозбереження. Першопрохідцем у цьому напрямку стала Шведська Scania, що належить Volkswagen, яка оснастила вантажівку сонячними панелями. Загальна площа елементів склала 140 квадратних метрів.

Реальних тестів поки не проводилося. Однак виробник заявляє, що, згідно з попередніми оцінками, панелі зможуть виробляти близько 14 000 кВтг протягом року. Цього буде достатньо для економії від п’яти до десяти відсотків палива в Швеції або вдвічі більше в більш теплих регіонах, таких як Іспанія.

Читайте також:  Рестайлінговий Hyundai Santa Fe: з'явилися нові подробиці про мотори

Зараз Scania співпрацює з урядом Швеції, намагаючись оцінити ефективність впровадження технології. Одна з проблем полягає в ціні самих панелей, вони коштують $50 000. Також інженери хочуть інтегрувати зворотну зарядку, що дозволяє повернути електрику в мережу з автомобіля.

Джерело: engadget.com

Залишити коментар