Технології

На основі графену створено джерело «нескінченної» енергії

Графен

Про дивовижні властивості графена відомо вже кілька років. Довгий час вивчення цього матеріалу, що представляє собою модифікацію вуглецю, не виходило з області теорій, але недавно фізикам вдалося створити на його основі схему, заочно названу «вічним двигуном».

Група дослідників з Університету Арканзасу розповіла про створення схеми, здатної вловлювати тепловий рух графена, перетворюючи його в електричний струм. На думку фізиків, нова технологія дозволяє інтегрувати цю схему в чіп, що може забезпечити достатньо потужності для живлення невеликих пристроїв і датчиків.

Читайте також:  Хакери придумали, як зламати WhatsApp одним повідомленням

Вперше ідея була висловлена вченими того ж університету Арканзасу, які виявили властивість графена збирати енергію за певних умов. Спочатку це здавалося неможливим, оскільки спростовувало теорію броунівського руху. Вже в ході додаткових експериментів з’ясувалося, що тепловий рух графена при кімнатній температурі дійсно викликає в ланцюзі змінний струм. Одночасно з цим стало ясно, що інтегровані в схему діоди при включенні-виключенні підсилює подається потужність, а не знижують її, як вважалося раніше. Передбачається, що величезна кількість таких схем на кристалі здатні забезпечити роботу малопотужних датчиків без необхідності використання додаткових джерел живлення.

За словами фізиків, вивчення подібних явищ проходило в рамках так званої стохастичної термодинаміки. При цьому графен і схема мають симбіотичні зв’язки. Поки теплове середовище виконує роботу з навантажувальним резистором, графен і схема мають однакову температуру, і тепло не тече між ними. Це важливе відкриття, оскільки різниця температур суперечила б другому закону термодинаміки. Головне завдання, яке потрібно реалізувати, – визначити, чи можна зберегти постійний струм в конденсаторі для подальшого використання. Також планується мініатюризація схеми.

Читайте також:  Apple показала повністю новий iPad Air і прокачаний iPad

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар