Технології

Google перетворить YouTube в інтернет-магазин

youtube

Реклама на YouTube вже давно не викликає подиву – але схоже, що незабаром вона вийде на новий рівень. У мережі з’явилася інформація про початок тестування спеціального формату відеороликів: представлені в них товари глядачі зможуть купити безпосередньо, без участі сторонніх інтернет-магазинів.

За даними видання Bloomberg, сервіс почав пропонувати авторам контенту використовувати спеціальне програмне забезпечення для маркування продуктів, представлених в їх роликах. Ці дані будуть пов’язані з інструментами аналітики Google, а глядачі зможуть купити показаний на екрані товар, натиснувши на відповідну кнопку або банер прямо під час перегляду. Відеохостинг також почав тестувати інтеграцію з Shopify – канадським розробником ПЗ для інтернет-магазинів.

Представник YouTube повідомив журналістам, що компанія запустила нову функцію на обмеженій кількості каналів, але відмовився розкривати подробиці. У 2019-му Google вже проводила схожий експеримент – тоді автори могли виставити на продаж до 12 товарів. За прогнозами аналітиків, у разі успішного запуску свого каталогу YouTube за рахунок великого охоплення аудиторії зможе скласти конкуренцію найбільшим онлайн-ритейлерам.

Раніше схожі проекти з продажу безпосередньо з відеороликів запустили торгові гіганти Amazon і Walmart, але не домоглися значного успіху. Проте в Китаї ця бізнес-модель стала популярною-так, платформа Douyin (локальний аналог TikTok) активно використовується для просування самих різних товарів в прямому ефірі. Журналісти стверджують, що поточна мета YouTube — перетворити відеохостинг в великий каталог всілякої продукції, яку глядачі зможуть купувати безпосередньо під час перегляду контенту. За даними Bloomberg Intelligence, до 2025 року роздрібний ринок електронної комерції навіть без урахування Китаю може зрости до $2,8 трильйона.

Залишити коментар