Наука

Вчені виявили у алмазу незвичайну властивість

Алмаз

Самим твердим з відомих матеріалів вважається алмаз. Завдяки своїм фізичним характеристикам він надзвичайно популярний в різних областях. Нещодавно дослідники довели, що при деформації на нанорівні він отримує характеристики провідника, фактично перетворюючись в метал.

Звичайний алмаз являє собою ізолятор і не пропускає електрику. Як виявилося, в наномасштабах він перетворюється в провідник, що істотно розширює сферу використання цього матеріалу. Про знахідку повідомила група дослідників з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі і Массачусетського технологічного інституту в США. Вченим вдалося довести, що за певних умов алмаз поводиться як метал.

Довести гіпотезу допомогло комп’ютерне моделювання, яке підтвердило концепцію, згідно з якою Механічна напруга, що прикладається до алмазних голок, може змінити їх геометрію і електричні властивості. Вже зараз дослідники впевнені, що їх Знахідка знайде застосування в різних пристроях, від автомобілів до електроприладів та інтелектуальних мереж. Це також можуть бути різні світловипромінюючі діоди, оптичні пристрої та квантові зонди та інші електронні пристосування.

Читайте також:  Встановлено новий рекорд ефективності сонячних елементів

Що цікаво, для перетворення алмазу в провідник не потрібно будь-яких додаткових умов, досить кімнатної температури, де під дією напруги голки отримують властивості металів.

Джерело: slashgear.com