Технології

Продемонстрований прототип надзвукового пасажирського літака [ВІДЕО]

Supersonic XB-1

Знаменитий Concorde вийшов на пенсію ще в 2003 році, завершивши епоху надзвукових пасажирських авіалайнерів. Повернути високі швидкості планує американська компанія Boom, яка показала прототип надзвукового пасажирського літака Supersonic XB-1.

Supersonic XB-1 являє собою один з перших робочих прототипів серійної моделі. Він отримав розмір всього 21 метр, а випробування пройдуть без пасажирів, проте це повністю готова до польотів зменшена версія майбутнього надзвукового лайнера. Очікується, що демонстратор досягне швидкості 1,3 Маха (близько 1600 км/год) завдяки трьом двигунам J85-15 виробництва General Electric, що застосовуються у військових літаках. За словами виробника, повнорозмірний 60-метровий лайнер зможе перевозити від 66 до 88 пасажирів і літати в два рази швидше будь-якого комерційного літака.

Читайте також:  Windows 10 почне попереджати про швидку «смерть» SSD

На даному етапі озвучені наступні швидкісні показники:

  • 3,5 години з Нью-Йорка до Лондона проти звичайних 7 годин
  • 6 годин і 45 хвилин з Лос-Анджелеса в Сідней, тоді як зазвичай цей маршрут займає 15 годин

А ось квитки будуть недешевими і обійдуться одному пасажиру в $5000 за місце. Точні терміни перших польотів поки розмиті. Так, ще в 2016 році компанія представила концепцію, пообіцявши почати льотні випробування в 2017-му, а перевезення реальних пасажирів в 2020-му.незважаючи на те що зараз вже кінець 2020-го, випробування ще не стартували. У зв’язку з цим Boom зрушила графік майже на десять років, запевняючи, що вже в 2029 році можна буде скористатися послугами швидкого переміщення з однієї частини планети в іншу.

Читайте також:  Придумано екран для смартфона, який самовідновлюється

Перші випробування, як очікується, почнуться в 2021 році. Маркетологи компанії не сидять на місці. Вони вже отримали $ 160 мільйонів фінансування від Virgin Group і Japan Airlines. У липні оголошено про співпрацю з Rolls-Royce для розробки двигунів, а кілька місяців по тому стало відомо про контракт з ВПС США, спрямований на розробку надзвукового реактивного літака для військових.

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар