Технології

Alphabet запустив гігантський дрон для роздачі інтернету [ВІДЕО]

HAPS Mobile

Ілон Маск все ближче до масового розгортання супутникового інтернету Starlink. Цілком можливо, що незабаром конкуренцію йому складуть безпілотні літальні апарати холдингу Alphabet, власника Google, і японської SoftBank. Вони оголосили про успішне тестування гігантського дрона на сонячній енергії, що ширяє на висоті 19 кілометрів.

Кілька років тому японська компанія HAPS Mobile розповіла про концепцію дрона на сонячній енергії, що роздає інтернет з верхніх шарів атмосфери. Через роки тестування і розробок Alphabet в партнерстві з SoftBank оголосили про успішний запуск першого безпілотника, здатного забезпечити стабільним Інтернетом знаходяться на землі абонентів.

Читайте також:  Доступний смартфон LG Q31 отримав захист військового класу

Sunglider, раніше відомий як HAWK30, створений зусиллями кількох великих корпорацій. Сам дрон побудований HAPS Mobile, а стартап Loon забезпечує зв’язок. Раніше ця компанія, що належить Alphabet, відзначилася роздачею інтернету за допомогою повітряних куль. Також в експерименті брав участь один з “батьків” інтернету – Вінтон Серф. Sunglider являє собою гігантську конструкцію з крилом 78 метрів в поперечнику. Він отримує харчування за рахунок сонячної енергії і може перебувати в повітрі кілька місяців. У рух дрон приводиться десятьма гвинтами, рухаючись зі швидкістю 110 км/год в стратосфері на висоті 19 кілометрів.

Апарат відрізняється високою витривалістю, витримуючи швидкість вітру понад 30 метрів в секунду і температуру до -73 градусів за Цельсієм. Першими протестували технологію керівники компаній, що беруть участь у проекті. Вони зробили дзвінок, зазначивши, що він був стабільний і з низькою затримкою. Більш точних відомостей надано не було.

Читайте також:  SpaceX «розігнала» супутниковий інтернет Starlink до рівня наземних рішень

Джерело: theverge.com

Залишити коментар