Наука

До кінця століття у всіх людей буде додаткова артерія

Рука

Нове дослідження припускає, що розвиток і еволюція людей відбувається «швидше, ніж будь-коли за останні 250 років». До цих висновків прийшли вчені з Університету Флиндерса і Університету Аделаїди, що виявили, що з кінця XIX століття у людей все частіше залишається артерія в передпліччі, яка зазвичай зникає приблизно через вісім тижнів після народження.

Незважаючи на те, що багато вчених думали, що еволюція людини зупинилася ще до правління фараонів, нове дослідження говорить про те, що цей процес йде швидше, ніж можна було собі уявити.

Читайте також:  Медики випадково створили вакцину від ревматоїдного артриту

Зазвичай, коли серединна артерія зникає, на її місці утворюються дві інші артерії (променева і ліктьова). В даний час вчені спостерігає збільшення випадків, коли у людей залишаються всі три артерії. Поширеність такої особливості почалася приблизно в 1880-х роках у 10% населення, але до ХХ століття вона зросла до 30%. Команда виявила, що цей посуд в даний час присутній у 35% людей, і теоретично люди, які народяться через 80 років, будуть точно мати серединну артерію.

Доктор Техан Лукас, один з авторів роботи, сказав: “анатоми вивчають поширеність цієї артерії у дорослих з XVIII століття, і наше дослідження показує, що вона явно збільшується. Те, що ми бачимо зараз, вказує на значне зростання за досить короткий період часу, коли мова заходить про еволюцію. Це збільшення могло бути результатом мутацій генів, що беруть участь у розвитку середньої артерії, або проблем зі здоров’ям у матерів під час вагітності, або того й іншого разом. Якщо ця тенденція збережеться, то до 2100 року більшість людей матимуть серединну артерію”.

Читайте також:  Медики випадково створили вакцину від ревматоїдного артриту

додаткова артерія

Команда вчених припускає, що наявність серединної артерії вигідно організму, оскільки вона збільшує загальне кровопостачання і може бути використана в якості заміни при хірургічних втручаннях в інших частинах людського тіла.

Старший автор роботи професор Мацей Хеннеберг сказав, що це є прекрасним прикладом того, як ми все ще розвиваємося. Цікаво, що ця артерія не єдиний показник того, що люди все ще розвиваються. Зараз все частіше фіксуються випадки, коли люди народжуються без зубів мудрості. Команда каже, що це відбувається через те, що людські обличчя стають меншими і в них залишається менше місця для цих зубів.