Авто

Літні водії виявилися менш небезпечні, ніж молоді

Водій

Американський страховий інститут дорожньої безпеки (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) провів дослідження і встановив, що 70-річні автомобілісти рідше стають учасниками смертельних аварій, ніж водії у віці 35-54 років, а значить вони менш небезпечні на дорозі.

В останні два десятиліття в США подвоїлася кількість літніх за кермом. Але, всупереч поширеній думці про небезпечне водіння цієї категорії автомобілістів через погіршення зору і зниження когнітивних функцій у людей похилого віку, за цим не послідував сплеск аварій. Зі звіту, опублікованого IIHS, випливає, що серед 70-річних водіїв відбувається менше ДТП зі смертельним результатом ніж у людей середнього віку – і на одну людину, і з розрахунку на милю пройденого шляху.

Читайте також:  Митники заарештували партію авто з Америки: що стало причиною

Експерти вказують на кілька факторів. По-перше, автомобілі стали безпечнішими, по-друге, інфраструктура стала більш розвиненою, а по-третє, зросла якість життя і покращився стан здоров’я літніх громадян.

За даними страховиків, в період з 1997 по 2018 кількість аварій на одного водія 70 років і старше знизилася на 43 відсотки. У той же час число ДТП з летальним результатом, в які потрапляють автомобілісти середнього віку, скоротилося на 21 відсоток.

Минулого року британське міністерство транспорту опублікувало власне дослідження причин смертельних аварій і ДТП з тяжкими наслідками. З’ясувалося, що невиправдано Повільна їзда призводить до трагедій так само, як і занадто швидка.

Читайте також:  В Україні несподівано з'явився новий електрокросовер за $17 000

Джерело: IIHS

Залишити коментар