Технології

Google звинуватили в монополії і запропонували розділити на окремі компанії

Google

Антимонопольний комітет уряду США опублікував докладну доповідь, присвячену домінуванню на ринку великих корпорацій. Зокрема, один з пунктів багатосторінкового документа присвячений діяльності Google-автори звіту звинуватили корпорацію в зловживанні своїм становищем на ринку і порекомендували Конгресу США внести певні поправки в антимонопольний закон.

Згідно з документом, Google займає домінуюче положення в області загального пошуку в Інтернеті. На її частку в США припадає 81% і 94% запитів на десктопах і мобільних пристроях відповідно. При цьому зростаючий Хмарний бізнес і план з придбання Fitbit можуть ще більше зміцнити монополію компанії. Крім того, корпорація, за запевненням авторів звіту, просуває в першу чергу власні продукти, поміщаючи їх у верхню частину результатів пошуку і тим самим пригнічуючи конкурентів.

Читайте також:  «Запах нового автомобіля» виявився небезпечним для людини

Раніше деякі компанії поскаржилися антимонопольному комітету на те, що вони були змушені вкладати більше грошей в рекламу Google, щоб відновити свою популярність. У звіті також говориться, що Google може використовувати дані, зібрані в ОС Android і браузері Chrome, “для інших цілей”. Згідно з висновками комітету, Google, Amazon, Apple і Facebook володіють монопольною владою, у зв’язку з чим відомство порекомендувало внести поправки в антимонопольний закон, щоб змусити корпорації структурно відокремити частину своїх філій — наприклад, YouTube від Google, крім того, у звіті було запропоновано розширити повноваження антимонопольних органів, щоб стримувати покупку великими компаніями своїх конкурентів.

Читайте також:  Експерти підрахували реальну вартість Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Google не погоджується зі звітом – у відповідній заяві корпорація звинуватила законодавців у тому, що вони більше допомагають конкурентам, ніж думають про проблеми з точки зору споживача.

“Американці просто не хочуть, щоб Конгрес зруйнував продукти Google або прибрав безкоштовні послуги, які вони використовують щодня. Метою антимонопольного законодавства є захист споживачів, а не допомога комерційним конкурентам. Багато пропозицій, поширених у сьогоднішньому звіті, завдадуть реальної шкоди споживачам. Це також завдасть шкоди технологічному лідерству та економіці США і не принесе ніякої користі”, – заявили представники компанії.

У звіті також були згадані схожі претензії до Amazon, Facebook і Apple. Розгляд документа законодавцями імовірно відбудеться в кінці поточного року.

Читайте також:  Розкрито реальна ємність акумуляторів iPhone 12 і iPhone 12 mini

Джерело: gizchina.com

Залишити коментар