Робота

30 речей в резюме, від яких потрібно негайно позбутися

Правильне резюме

Якщо ви хочете отримати гарну роботу, знадобляться не тільки відповідні навички, а й резюме, яке виділить вас з інших кандидатів. Перевірте, чи немає в вашому резюме парочки пунктів з нашого списку.

За даними сайту CareerBuilder, менеджери з підбору персоналу в середньому отримують по 75 резюме від претендентів на одну вакансію. У них немає часу на уважне вивчення кожного переліку заслуг, а у вас є близько 6 секунд, щоб справити враження. Значить, правильне резюме повинно включати тільки найважливіші відомості. А від усього зайвого позбудемося прямо зараз.

1. Мета

Якщо ви відправили резюме, очевидно, що ваша мета – отримати роботу. Так що писати про це не варто. Виняток тільки один (і це рідкісний випадок): якщо ви раптово вирішили змінити сферу діяльності, потрібно пояснити, чому ви це робите.

2. Непридатний досвід роботи

Так, можливо, ви були «неперевершеним майстром приготування молочних коктейлів» в ресторані, де підробляли в старших класах. Але якщо на новій роботі ви не збираєтеся підтримувати цей титул, настав час позбутися від сміття в резюме.

Як зазначає Алісса Гелбард (Alyssa Gelbard), експерт по кар’єрі і засновниця фірми Resume Strategists, включати в резюме невідповідний досвід роботи варто тільки в тому випадку, якщо він демонструє додаткові навички або здібності, які можуть стати в нагоді вам на новій посаді.

3. Особиста інформація

Не включайте в резюме дані про сімейний стан або релігійні переконання. Можливо, в минулому це був стандартний пункт. Але на ділі ця інформація ні в якій мірі не стосується вашого роботодавця.

4. Хобі

Всім начхати. Якщо ваше хобі не має ніякого відношення до роботи, на яку ви претендуєте, інформація про нього – марна трата місця на сторінці і часу читаючого.

5. Нахабна брехня

Правильне резюме не містить брехні

Співробітники сайту CareerBuilder опитали більше 2 000 спеціалістів з підбору персоналу та з’ясували, яка брехня найбільше запам’яталась. Один кандидат стверджував, що він колишній генеральний директор компанії, в яку намагався влаштуватися на роботу. Інший згадав, що він лауреат Нобелівської премії. Ще один переконував, що він закінчив коледж, якого ніколи не існувало.

Розмарі Хефнер (Rosemary Haefner), начальник відділу з підбору персоналу в CareerBuilder, каже, що така брехня – це «безглузді спроби компенсувати стовідсоткову невідповідність вимогам роботодавця». Хефнер радить зосередитися на навичках, які ви можете запропонувати, а не на тих, якими не володієте.

Менеджери з персоналу більш терпимі, ніж може здатися. Близько 42% роботодавців заявляють, що згодні розглядати кандидата, який відповідає хоча б трьом з п’яти ключових вимог.

6. Вік

Якщо ви не хочете піддаватися дискримінації через свій вік, безжально видаляйте цей рядок.

7. Занадто багато тексту

Якщо у вашому резюме поля в півсантиметра і весь текст набраний 8 кеглем, щоб вся інформація вмістилася на одній сторінці, – це провал. У резюме має бути багато повітря і легкий для читання шрифт.

8. Вільний час

Якщо ви якийсь час не працювали, наприклад за сімейними обставинами або щоб побачити світ, краще цю інформацію в резюме не включати. В одних компаніях до цього поставляться з розумінням, але деяких роботодавців може насторожити той факт, що ви кинули попереднє місце роботи, скажімо, заради подорожей.

9. Рекомендації

Якщо хтось захоче отримати інформацію з ваших попередніх місць роботи або з вашого навчального закладу, вам про це скажуть. Тобто, якщо в кінці резюме ви пишете «Рекомендації по запиту», ви просто витрачаєте цінне місце.

І так, не забудьте попередити людей, які можуть дати вам рекомендації, про дзвінок вашого можливого роботодавця.

10. Різнорідне форматування

Правильне резюме завжди добре оформлено

Зовнішній вигляд вашого резюме так само важливий, як і його зміст. Кращий формат – той, яким буде зручно користуватися. Важливо, щоб менеджер легко зміг знайти ваші навички і перевірити відповідність вимогам роботодавця. Після того, як визначитеся з форматом, дотримуйтеся його. Наприклад, оформляйте всі дати в резюме однаково.

11. Особові займенники

Резюме не повинно містити слів «я», «мене», «вона», «мій» і так далі. Всім і так зрозуміло, що все тут пов’язано з вами і вашим досвідом.

12. Пропозиції в теперішньому часі про минулу роботу

Ніколи не потрібно описувати свій минулий досвід роботи з використанням конструкцій теперішнього часу. В теперішньому часі можете говорити тільки про поточну роботу.

13. Непрофесійний email

Припиніть використовувати стару адресу електронної пошти в дусі BeerLover123@gmail.com або CuteChick@mail.ru. Заведіть нову пошту і не дуже заморочуйтесь з назвою: ваше прізвище підійде. Це займе всього пару хвилин.

14. Будь-які непотрібні, очевидні слова

Немає ніякої необхідності писати слово «телефон» перед своїм номером. Це нерозумно! Очевидно ж, що це номер телефону. Те ж саме відноситься і до «електронної пошти».

15. Титульні елементи, футери, таблиці, картинки і графіки

Такі химерні вставки викличуть у менеджерів по найму тільки одну реакцію: «Ви серйозно?»

Звичайно, добре відформатоване резюме з цікавими зображеннями і графіками може додати вам пару очків і збільшити довіру до вас. Але є небезпека, що таке резюме може не пройти через автоматизовану систему підбору персоналу, яку останнім часом часто стали використовувати великі компанії. І навіть якщо ви є ідеальним кандидатом, є невелика ймовірність, що ваше резюме не потрапить на стіл до HR-менеджера.

Крім того, якщо ви не претендуєте на посаду дизайнера, ілюстратора чи фахівця у творчій сфері, ваше резюме може виглядати дивно. Так що, перш ніж створювати оригінальний список, подумайте як слід.

16. Контакти вашого поточного місця роботи

Це не просто небезпечно, це нерозумно. Ви дійсно хочете, щоб потенційні роботодавці дзвонили вам в офіс? І до речі, ваш нинішній начальник може переглядати корпоративний email і дзвінки на робочий номер. Так що, якщо ви не хочете бути з ганьбою звільненим, залиште свої робочі контактні дані при собі.

17. Ім’я вашого начальника

Не вмикайте в резюме ім’я свого начальника, якщо не впевнені на 100%, що він не буде проти спілкування з вашими потенційними роботодавцями. І взагалі, посилатися на нього має сенс тільки в тому випадку, якщо його ім’я відоме у вашій сфері та заслуговує на увагу.

18. Специфічні професіоналізми, прийняті у вашій компанії

Правильне резюме не містить арго

Переконайтеся, що у вашому резюме немає слів, зрозумілих тільки вам і вашим колегам. Мова про прижилися у вашій компанії назвах програмного забезпечення, технологій і процесів.

19. Посилання на особисті сторінки в соцмережах

Посилання на занудні блоги, Pinterest або Instagram не додають ніякої цінності вашому резюме. Кандидати, які впевнені в цінності особистих акаунтів в соціальних мережах, найчастіше отримують відмову. Але обов’язково включайте в резюме посилання на ті сторінки, які пов’язані з вашою професійною діяльністю, наприклад на LinkedIn.

20. Більше 15 років досвіду

Коли ви починаєте включати в резюме інформацію про місця роботи до 2000 року, менеджер втрачає інтерес. Вказуйте життєвий досвід, який дійсно стане в нагоді на новому місці: саме він цікавить фахівців з підбору персоналу. Те саме можна сказати і до сертифікатів про проходження курсів.

21. Відомості про зарплату

Деякі претенденти включають відомості про те, скільки вони отримували на попередньому місці роботи. Це абсолютно зайва інформація, яка до того ж може послати роботодавцю невірний сигнал про те, що для вас в роботі важлива в першу чергу зарплата. Скільки ви хочете отримувати, писати також не варто. Резюме призначене насамперед для демонстрації вашого професійного досвіду і навичок. Питання з зарплатою обговоріть в ході співбесіди.

22. Застарілі шрифти

Не використовуйте Times New Roman і подібні шрифти із зарубками: вони виглядають старомодно. Підійде будь-який стандартний шрифт без зарубок: Arial або Helvetica. І обов’язково враховуйте розмір. Головне, щоб текст не тільки виглядав приємно і сучасно, але і його було легко і зручно читати.

23. Незвичайні шрифти

Деякі претенденти хочуть, щоб їх резюме було незвичайним, тому вдаються до крайніх заходів і використовують різні химерні і нібито кумедні шрифти. Повірте, такі резюме непросто читати і рекрутер, швидше за все, просто відкладе ваш твір в сторону.

24. Подразнюючі слівця

Правильне резюме не містить деяких слів

У CareerBuilder також з’ясували, використання яких виразів найчастіше призводить до відмови. У список потрапили такі слова і фрази: «кращий в своєму роді», «цілеспрямований», «нестандартно мислячий», «працювати в команді» і «приємний в спілкуванні». Є слова, які роботодавцям подобається бачити в резюме, правда, в помірних кількостях: «досягнуто», «вдалося», «вирішили проблему», «запустили».

25. Причини, за якими ви покинули попереднє місце роботи

Здобувачі іноді думають, що докладна розповідь про причини відходу з роботи, збільшить їх шанси отримати нову посаду. Це не так: час і місце не самі підходящі. Якщо це здається важливим вам або роботодавцю, ви зможете обговорити це в ході співбесіди.

26. Свої оцінки

Після того як ви випустилися зі школи і університету, ваші оцінки втратили свою актуальність. Якщо ви не можете похвалитися червоним дипломом або як мінімум хорошою успішністю, забудьте про них.

27. Причини, за якими ви хочете отримати цю роботу

У цьому вся різниця між резюме та супровідним листом. Резюме не місце для розлогих пояснень, чому ви ідеально підходите на цю посаду або навіщо вам потрібна ця робота. За вас це повинні зробити список ваших навичок, досвід роботи і кваліфікація. Якщо вони цього не роблять, значить, ваше резюме в поганому стані або ви замахнулися на роботу, яка на даний момент вам не під силу.

28. Фотографія

Можливо, коли-небудь в майбутньому це і стане нормою. Але сьогодні це виглядає дивно, якщо не без смаку або навіть відштовхуюче.

29. Думки, а не факти

Не намагайтеся продати себе подорожче, приписуючи собі різноманітні суб’єктивні оцінки. «Ефективно доношу інформацію до інших», «високоорганізований і мотивований» – це просто думка, а не реальний факт, а значить, це не обов’язково правда. Рекрутери хочуть тільки фактів. Вони вирішуватимуть, чи підходять ці оцінки вам, після того як поговорять з вами.

30. Короткострокова зайнятість

Не вмикайте в резюме інформацію про тимчасову роботу або про тих місцях, з яких вас вигнали або які вам не подобалися.