Бізнес

Чому вам не потрібно починати свою справу, або Свобода бути найманим працівником

Бізнес

Сьогодні модно мріяти про свою справу. Відкрити бізнес, заробляти великі гроші, відпиваючи з келиха і зручно влаштувавшись на лежаку в Таїланді. Заманливо. І абсолютно нереально. Ми готові пояснити, чому свій бізнес – це відсутність свободи, а наймана праця – це легко і приємно.

Давайте будемо чесними: підприємець часто асоціюється зі стильно вдягнений молодиком, який завжди говорить по телефону останньої моделі, поправляє дорогий годинник на зап’ясті, а потім сідає в автомобіль преміум-класу, щоб доїхати до свого літака і відправитися працювати кудись на острова. Тому що він може.

Цей образ додатково культивують фотографії з Instagram, всілякі історії успіху, інтерв’ю з уже багатими і знаменитими підприємцями.

Правда виглядає зовсім інакше. Підприємництво – це найскладніший шлях, який тільки можна вибрати. Такої думки дотримується і Джон Вестенберг (Jon Westenberg), підприємець, письменник і колумніст відомих видань.

Якщо ви створюєте стартап, тому що хочете балансу між особистим життям і роботою, свободи і часу на відпочинок, у мене для вас погані новини. У вас не вийде.
Джон Вестенберг, підприємець

Чому не вийде? Давайте розберемося.

Порахуємо гроші

Якщо ви найманий працівник, то отримуєте фіксовану зарплату. Завдяки цьому ви можете сісти на початку місяця, заварити чашку кави і запланувати витрати на 30 днів вперед. Ви бадьорі, веселі і добре уявляєте, куди витратите свою зарплату на цьому тижні і на наступному теж.

Рівняння просте: ви працюєте X годин в тиждень, отримуєте Y грошей за це.

Це рівняння не працює, коли ви підприємець. Воно перетворюється в багаторівневого монстра і змушує ваш мозок буквально вибухнути.

Вам потрібно зрозуміти, скільки грошей у вас є, які операції ви можете закрити, який ваш фінансовий потік, чи немає розриву … Більш того, вам необхідно з’ясувати, яку суму ви можете виділити в якості власної заробітної плати, щоб не збанкрутувати в наступному місяці. Ви будете змушені задовольнятися малими сумами протягом довгого часу. Це дуже важко.

Читайте також:  33 речі, які повинен знати кожен починаючий підприємець

З іншого боку, якщо ви навчитеся економити і продумувати все на кілька кроків вперед, рано чи пізно ваш бізнес буде заробляти більше, а ви навчитеся приймати правильні рішення щодо фінансів.

Вам доведеться знайти точку балансу. Або ви жертвуєте своїм життям, щоб заощадити гроші і вкласти їх в бізнес, або ж залишаєте все як є і сподіваєтеся, що все якось само складеться.

Другий варіант – найпростіший. Він вас погубить. Треба вибирати перший.

Чи згодні, все це звучить досить сумно. Саме тому бути найманим працівником набагато простіше, ніж починати свій бізнес. Позбавлення та самообмеження – це складно, і не кожен здатний з ними впоратися.

Як там з часом?

Більшість підприємців щиро вважають, що власний бізнес – це хороший спосіб контролювати час і відокремити роботу від особистого життя. На жаль, це повна нісенітниця.

Для більшості з тих, хто почав свій бізнес, час – це головний і основний ресурс. І навіть тут підприємець має справу з певними ризиками. Адже часу може бути мало, а завтра він взагалі зникне. Але, так чи інакше, це все, що у вас є.

Кілька перших років ви будете витрачати практично весь свій час на новий бізнес. Час, по суті, буде єдиним ресурсом, який ви повністю контролюєте і відчуваєте. Неважливо, скільки грошей у вас буде, час змусить вас переживати і нервувати: чи не занадто мало годин ви приділяєте своєму бізнесу?

А жити коли?

Мій начальник – ідіот

Так говорять багато і з головою занурюються у власну справу. На жаль, реальність така, що працювати під управлінням іншої людини набагато простіше, ніж бути босом самому собі. Навіть якщо начальник поганий.

Буває два типи керівників:

  1. Начальник-сволота. Ви знаєте таких. Вони уважно стежать, щоб ви ні на хвилину не запізнювалися, можуть покласти стопку справ на стіл за п’ять хвилин до кінця робочого дня. Вони не пам’ятають, коли у вас день народження, і з трудом видають надбавку до зарплати.
  2. Начальник-пофігіст. Такі теж бувають. Їм все одно, у скільки ви переступили поріг офісу, вони не дають відгуків про вашу роботу. Іноді вам здається, що такому начальнику зовсім не цікаво, чим ви займаєтеся в офісі. І тому ви відчуваєте себе непотрібним, а свою роботу вважаєте безглуздою.
Читайте також:  Що робити підприємцям, у яких немає часу на маркетинг

Правда полягає в тому, що якщо ви підприємець, то рано чи пізно перетворитеся на одного з таких ось начальників. Ви або будете давати собі повну свободу дій, або збожеволієте в спробах контролювати кожну хвилину.

Ваші працівники не зрозуміють вас. Адже це ваша справа, ваше дітище, ваше майбутнє. Не дивно, що саме на вас зосередиться максимальний тиск, а звук цокаючого годинника розбудить серед ночі. По суті, ви будете єдиною людиною в команді, яка поклала своє життя для досягнення мети.

Це дуже нездорова ситуація. Але інакше не може бути.

І до гарних новин

Якщо ви прочитали всі похмурі історії і дійшли до цього рядка – ми вас вітаємо. Тому що хороші новини теж є.

Всі жахи, описані вище, дійсно існують і чекають кожного, хто починає власну справу. Але це того варте. Натомість ви отримуєте можливість створити щось неймовірне, унікальне і оригінальне.

У вас з’явиться можливість змінити хід власної кар’єри і взяти на себе відповідальність за своє майбутнє. Коли ви робите щось для себе самого, отримуєте величезне задоволення.

І може – може! – Коли-небудь вам вдасться зайти так далеко, що ви і справді будете вести свої справи десь на узбережжі, влаштувавшись на зручному лежаку і потягуючи коктейль. Але шлях до цього пляжного лежака дуже довгий і складний. Він не для всіх. Але це того варте.

Залишити коментар