Політика

З’явилася реакція МВФ на догану заступникам голови НБУ

МВФ

Раніше Рада Нацбанку винесла догану і висловила недовіру Рожковій і Сологубу за порушення внутрішніх процедур.

МВФ закликає дотримуватися принципів управління Національним банком, які довели свою користь для регулятора. Про це йдеться в коментарі глави представництва МВФ в Україні Йоста Люнгмана щодо догани першому заступнику глави НБУ Катерині Рожковій і заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу.

“Забезпечення відповідальності правління НБУ має здійснюватися згідно з принципами управління Національним банком”, – йдеться в заяві.

Читайте також:  На Донбасі розшириться відведення військ

Люнгман нагадав, що ці критерії управління були розроблені в консультаціях з фахівцями МВФ протягом попередніх програм, які підтримувалися Фондом.

“Їхнє дотримання посилило довіру до НБУ як до незалежного і професійного центробанку, надавши політиці Нацбанку більше надійності і ефективності”, – наголосив він.

Глава Нацбанку Кирило Шевченко в інтерв’ю Дзеркалу тижня пояснив, що догану Рожковій і Сологубу було винесено у зв’язку з порушенням ними стратегії комунікацій і політики “єдиного голосу” (One voice policy).

“Це означає, що ми як команда однодумців в НБУ повинні дотримуватися єдиної позиції… Зважаючи на те, що окремі члени нашої команди порушили нашу політику комунікацій, і було прийнято рішення Ради НБУ”, – сказав він.

Читайте також:  У президента Польщі виявили коронавірус

За його словами, неузгодженість в комунікаціях формує в учасників ринку неправильні очікування, не сприяє побудові довіри до дій центрального банку і може нашкодити взаєморозумінню з міжнародним партнерами, зокрема, з МВФ.

Залишити коментар