Авто

Камера в електрокарах Tesla буде стежити за водіями перед ДТП

Tesla

Австралійське видання CarAdvice вивчило призначення салонної камери в Tesla Model 3 і Model Y, яка знімає дії водія перед аварією. Журналісти припустили, що в майбутньому відео може бути використано в якості підстави для відмови у виплаті страховки або навпаки, щоб довести провину автопілота.

Приводом для обговорення став пост користувача GreenTheOnly в Twitter, який регулярно вивчає технології Tesla. У публікації перераховані фактори, які відстежує салонна камера, встановлена над дзеркалом заднього виду. Вона фіксує положення очей за секунди до ДТП, напрямок погляду, яскравість світла в салоні, а також відстежує, чи не відволікався водій від управління на смартфон і чи носить він сонячні окуляри.

У Tesla заявляють, що, незважаючи на наявність камери в салоні, вона за замовчуванням вимкнена – пристрій передбачається активувати тоді, коли автопілот в електрокарах вийде на новий рівень. За словами глави компанії Ілона Маска, камера потрібна, щоб “в майбутньому уникнути випадків вандалізму в роботаксі”. На припущення власників про те, що камера дозволяє шпигувати за ними, Маск нагадав, що у електрокарів «прозорі вікна» і водія за кермом і так видно.

При цьому з останнім оновленням, що вийшов влітку цього року, у власників моделей Tesla з’явилася можливість включити салонну камеру і навіть ділитися записами з автовиробником (наприклад, у разі спірних аварій). Тоді ж автовиробник запевнив, що фотографії та відео не будуть прикріплені до конкретного VIN-номеру, щоб зберегти анонімність водіїв.

Джерело: CarAdvice