Бізнес

5 порад підприємцям про те, як пережити цей рік

Поради бізнесменам

У малого і середнього бізнесу немає мільйонних бюджетів на рекламу, але він гостро потребує нові канали залучення аудиторії і нові замовлення. У статті мова піде про самих гнучких, дешевих і різноманітних методах залучення клієнтів. Ці рекомендації стануть в нагоді в першу чергу тим, чия діяльність пов’язана з електронною комерцією. Якщо ви незадоволені цифрами, які показують «Яндекс.Метрика» і Google Analytics, читайте уважно і до кінця.

Порада № 1. Прокачувати особисті акаунти в соціальних мережах

Для цього потрібно досить багато часу або настанови досвідченого SMM-фахівця. Але прокачані сторінки вам дуже знадобляться.

Не варто прагнути бути відразу у всіх соцмережах. Краще виберіть одну-дві, які підходять під вашу аудиторію, і методично розвивайте їх.

Спробуйте попрацювати з Facebook. Вважається, що там самі платоспроможні користувачі, оскільки серед них високий відсоток жителів міст-мільйонників. Друга комерційно цікава мережа – Instagram. Це справжня золота жила для тих, чиї товари і послуги орієнтовані на жінок.

Підписники в соціальних мережах – це ваш соціальний капітал, який легко монетизувати. Навіть 5-10 тисяч живих підписників – вже величезна підмога. Періодично ви зможете розповідати цим людям про те, чим займаєтеся, і збирати пул замовлень абсолютно безкоштовно.

Прокачувати можна не тільки акаунти і паблік в соцмережах, але і профілі в тематичних спільнотах. Ось лише кілька прикладів.

  • Власник автомайстерні сформував собі ядро ​​постійних замовників в «Суверенному лепрозорії», утворивши невелику спільноту ( «подлепру»), яка стало приносити замовлення.
  • Квіткова лавка змогла створити базу постійних клієнтів з блогерів «Живого журналу», тому що у власника був свій відмінний ЖЖ.
  • Б’юті-блогери на YouTube набирають підписників, а потім починають акуратно пропонувати цій аудиторії свої товари (подарункові коробки з косметикою, handmade-прикраси та інше).
  • Мами, які знаходяться в декреті набирають в Instagram пару тисяч підписників, а потім приводять їх на семінари по грудному вигодовуванню, домашніх пологів, схудненню після пологів і іншим темам, актуальним для молодих мам.
  • Люди, які торгують будматеріалами, часто є завсідниками великих будівельних форумів, де заробляють собі репутацію корисними порадами. Напрацьований статус авторитетних фахівців дозволяє їм отримувати нові замовлення. Цей прийом також відмінно працює для ріелторів і юристів.

Проект

У всіх цих випадках діє одна і та ж модель: людина створює власний майданчик або активно спілкується на вже існуючому, стає там значущою персоною, до чиїх слів прислухаються. Так з’являються перші покупці і замовники. А якщо пропоновані послуги і товари дійсно якісні і затребувані, далі починає працювати сарафанне радіо і кількість клієнтів швидко збільшується.

Витрати на залучення клієнтів при такому підході складають 0 гривень 0 копійок.

Важливе доповнення: якщо хочете, щоб люди вірили вам, ви повинні добре розбиратися в темі і приділяти спільноті досить багато часу.

Порада № 2. Просувайтеся своїми силами і пропонуйте дешеве, але якісне

Зараз всі економлять, і на цьому, як не дивно, можна заробити. Коли гроші є, можна купити джинси за дві тисячі рублів або за п’ять з половиною. Головне, щоб подобалися!

Але під час кризи більшість покупців вважає за краще купувати дешеві товари. Це масове явище, і варто тільки заявити «У нас дешевше», як приплив покупців буде гарантований. А якщо при цьому люди побачать, що якість від зниження ціни не страждає, то ви отримаєте лояльних клієнтів на довгі роки.

Все просто: дайте людям доступні за ціною якісні товари і послуги, і вони відкриють свої гаманці.

Подивіться, наприклад, на вибух продажів компанії «ВкусВілл» (Екопродукт за низькими цінами). Ще одна ілюстрація – бум продажів модульних будинків. Він теж обумовлений їх привабливою ціною. Адже що таке 300 тис. гривень, коли мова йде про будівництво приватного будинку?

Інші хлопці закуповують дешеві турецькі тканини, шиють відмінний одяг і продають за найнижчими цінами. Розкуповують миттєво!

Якщо ви готові працювати над якістю продукції і оптимізацією ціни, то зусилля не пропадуть дарма.

Порада № 3. Постійно збільшуйте охоплення аудиторії

Згадайте першу пораду і дайте відповідь на питання, який з варіантів просування є найоптимальнішим. Постійна «підгодована» аудиторія? З одного боку, так і є. Але з іншого боку, для більшості товарів і послуг існує гранична ємність, що обмежує число покупок в місяць або рік, навіть з урахуванням високого попиту.

До того ж число постійних клієнтів з часом зменшується. Людям просто набридає споживати одні і ті ж товари і замовляти одну і ту ж послугу в одному і тому ж місці.

Необхідно постійно збільшувати охоплення аудиторії і боротися за кожного залученого клієнта, намагаючись, щоб він залишався з вами надовго. Тому, якщо хочете прориву і зростання продажів, шукайте нову аудиторію і працюйте з нею.

Де шукати? Наприклад, в пошуку, тобто в «Яндексі» і Google. Органічна видача та контекстна реклама дають відмінний доступ до цільової аудиторії – людям, які шукають ваш продукт прямо зараз.

«Але SEO займає так багато часу, а контекстна реклама часто так дорого коштує», – сумно зітхнуть представники малого бізнесу. Розуміємо вашу біль і рекомендуємо звернути увагу на розміщення рекомендацій, відгуків або інтеграцій у лідерів думок у своїх сегментах. Це блогери (в тому числі на YouTube), інстаграмери і модератори різних спільнот (автомобільних, жіночих і так далі), а також авторитетні журналісти та експерти зі своїми площадками або напрацьованими очками на загальних майданчиках. Якщо вони засвітяться з вашим продуктом, охоплення аудиторії і кількість цільового трафіку на сайт збільшаться в рази.

«Для того щоб шукати майданчики і домовлятися з блогерами потрібно не менше часу, ніж для SEO», – знову поскаржаться підприємці. Спокійно! Існують сервіси, які за невелику комісію беруть на себе всі етапи і складність процесу.

Порада № 4. Ідіть туди, де поки мало реклами

Постійно шукайте свіжі канали, що не містять реклами ваших конкурентів, а ще краще – ті, де ваша реклама буде першою.

Зараз можна знайти досить багато початківців перспективних блогерів, які мають хорошу аудиторію і практично не задіяних в рекламі.

Сміливо йдіть туди, куди не ходять прискіпливі конкуренти. YouTube-блогерів, наприклад, багато відкидають, бо популярний аккаунт, розрахований на широку аудиторію і не містить вульгарних жартів, – рідкість. Насправді ваша аудиторія дивиться найрізноманітніші канали та стрічки, в тому числі і з трешевим контентом.

Щоб відшукати майданчики, аудиторія яких складається з серйозних людей, які заробляють та лише час від часу серфять в інтернеті заради задоволення, потрібно відмінне знання ринку.

Рекомендуємо вам змінити ставлення до розважальних майданчиків. Але на практиці знайти релевантний майданчик буває непросто. Потрібні професійні знання і досвід.

  • Не бійтеся заходити на майданчики, які не відповідають вашій тематиці. Якщо аудиторія на них жива, активна і дуже велика, то все інше не так вже й важливо. Наприклад, організувати рекламну кампанію нової Lada Vesta на автомобільних сайтах – це цілком логічний підхід. У той час як розмістити огляд машини на топовом сайті, присвяченому продукції Apple, – нестандартне рішення, що дало приголомшливі результати. Навіть в коментарях не було негативу, а сайт рекламодавця отримав помітний сплеск заходів з браузерів по вітальним запитам. Люди почали шукати інформацію про автомобіль, вони вийшли на новий рівень залучення, і тепер з ними можна працювати далі.
  • Не економте на текстах. Доцільніше залучити автора-фрілансера.
  • Постійно шукайте нові можливості, канали, формати, корисні знайомства, зв’язки, бартери і так далі. У контент-маркетингу дуже легко впасти в рутину: писати пости в одному і тому ж стилі, засилати їх на схожі майданчики – все це зменшує навантаження на мозок. Щоб уникнути одноманітності, необхідно експериментувати.

Порада № 5. Раз на півроку стріляйте з Цар-гармати

Коли є гроші на щотижневі розміщення у самих топових блогерів і в ЗМІ, життя просте і красиве. Однак в даний час бізнесу навіть зручно бути малим, оскільки існує можливість працювати з тими майданчиками, звідки приходить невелика кількість клієнтів. Головне, щоб був ефект.

Тільки не забувайте хоча б раз в квартал, півроку або навіть рік виділяти бюджет на хороший пост на топовому майданчику. Навіть якщо немає особливого інформаційного приводу для публікації.

Сама поява в інформаційному полі – цілком собі інфопривід. Це чисто психологічно допоможе подолати рутину, забезпечить сплеск продажів, а найголовніше – посилить ефект від подальшої роботи з маленькими і недорогими майданчиками.

Аудиторії перетинаються, і люди будуть дізнаватися вас, згадуючи пост відомого блогера. Це добре впливає на відгук.

Залишити коментар