Економіка

Рада Нацбанку висловила недовіру Рожковій

Катерина Рожкова

Голова НБУ Кирило Шевченко проголосував за оголошення догани і винесення недовіри Рожковій і Сологубу, стверджує джерело.

Рада Національного банку висловила недовіру й оголосила догану першому заступнику голови НБУ Катерині Рожковій і заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Офіційна причина такого рішення – порушення розпорядчих актів НБУ, Кодексу етики співробітника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ та вимог Кодексу законів про працю України.

Читайте також:  В НБУ пояснили зниження курсу гривні

Рада НБУ рекомендувала правлінню посилити виконавчу дисципліну і відповідальність працівників Нацбанку, забезпечити достатню роботу функції комплаєнс, посилити контроль під час прийняття рішень щодо застосування методів впливу на банки у сфері фінмонторингу.

Також Рада підтвердила повноваження його члена Василя Горбаля.

За даними джерела агентства Інтерфакс-Україна, голова Нацбанку Кирило Шевченко проголосував за оголошення догани і винесення недовіри Рожковій і Сологубу.

Він також уточнив, що двоє членів ради НБУ утрималися під час ухвалення рішення про винесення догани, а решта проголосували – за, тоді як, голосуючи за висловлення недовіри, один член Ради утримався, ще один був проти, а решта таке рішення підтримали.

Читайте також:  Мінфін: Дефіцит валюти закриємо за рахунок боргів

“Обидва рішення є незаконними, у ради НБУ немає ніяких повноважень – виносити догану. Це адміністративні відносини, а вони (Сологуб і Рожкова, – ред.) не є їхніми підлеглими”, – вважає джерело.

Воно додало, що питання про винесення недовіри було внесене на засідання членом ради НБУ Віталієм Шапраном.

Також зазначено, що всі члени правління Нацбанку зараз працюють у звичайному режимі.

Залишити коментар