Технології

Створено слуховий апарат вартістю в один долар

слуховий апарат

Мільйони людей по всьому світу страждають від проблем зі слухом. Багатьом з них не підходять універсальні апарати, а індивідуальні занадто дорогі. Американські інженери розробили прототип слухового апарату, вартість якого не перевищує одного долара.

Недорогий слуховий пристрій під назвою LoCHAid був створений інженерами з Технологічного інституту Джорджії. Його корпус надрукували на звичайному 3D-принтері, а всередині замість цифрових сигнальних процесорів використовуються недорогі електронні фільтри для регулювання частотних параметрів. Як елемент живлення виступає звичайна батарейка типу AA.

Читайте також:  Apple зробила секретний девайс для уряду

Інженери впевнені, що сама конструкція настільки проста, що слуховий апарат може зібрати майже будь-яка людина в домашніх умовах. Крім того, апарат має повністю відкритий вихідний код, що дозволяє налаштовувати і допрацьовувати його в домашніх умовах.

Нова розробка може допомогти лише людям, які мають вікові проблеми зі слухом. Це дозволило спростити конструкцію за рахунок звуження діапазону посилення звукової частоти. Це означає, що LoCHAid не володіє потужністю звичайних слухових апаратів. За словами творців, головним мінусом їх приладу став невеликий термін служби, що не перевищує півтора року. Крім того, він трохи більше дорогих пристроїв.

Читайте також:  Lenovo оновила лінійку Yoga п'ятьма новими ультрабуками

Зараз інженери зосередилися на створенні більш компактного і надійного пристрою, але попередили, що його ціна буде вище семи доларів.

Джерело: sciencemag.org

Залишити коментар