Авто

Tesla розробляє нову функцію стеження за водієм

Tesla Model 3

Виробник електрокарів Tesla, за чутками, займається розробкою нової функції, яка дозволить оцінити увагу водія і його активність під час роботи бортового автопілота. З її допомогою компанія планує знизити кількість ДТП, які відбуваються з вини користувачів, надмірно покладаються на систему автоматичного водіння.

Компанія вже не раз підкреслювала, що функція автопілота не звільняє водія від відповідальності в разі аварії і необхідності контролювати дорожню обстановку. Проте деякі власники фірмових електрокарів часом нехтують цим попередженням.

Для зниження аварійності інженери Tesla, як повідомляє інсайдер, планують використовувати встановлену в Model 3 і Model Y камеру для контролю поведінки водія. Аналізуючи обличчя користувача, система за допомогою ШІ-алгоритму зможе зрозуміти, сконцентрований він на дорозі, або закрив очі або користується смартфоном, сидячи за кермом.

Читайте також:  Tesla на автопілоті розігналася до 150 км / год, поки водій спав

Список “станів” водія, які, за даними мережевих джерел, зможе визначити камера, зараз виглядає так: «закриті очі», «сліпота» (імовірно мова про неможливість розпізнавання обличчя в темряві), «опущені або підняті очі», «закинута голова», «погляд вліво або вправо», «використання смартфона» і «[надіті] сонячні окуляри». Про терміни появи нової прошивки з відповідною функціональністю виробник поки не повідомляє.

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар