Технології

Вчені створили економічне і безпечне «скло» з дерева

Скло з дерева

Дослідник лабораторії лісових продуктів Джуньюн Чжу (Junyong Zhu) у співпраці з колегами з Університету Меріленда і Університету Колорадо в США розробив прозорий деревний матеріал, який може стати «вікном майбутнього». Дослідники виявили, що прозора деревина багато в чому перевершує скло, яке зараз використовується в будівництві.

Новий матеріал допоможе зменшити викиди при виробництві і заощадити на опаленні

Прозора деревина – склоподібний матеріал, майже повністю зроблений з дерева. За словами дослідників, він міцніший за звичайне скло, більш безпечний, економічний і ефективний з точки зору термічного захисту.

Створення нового матеріалу – також більш екологічний процес. Деревне “скло” робиться з швидкозростаючого дерева бальса. Воно окислюється в спеціальній ванні для відбілювання, а потім просочується синтетичним полімером. В результаті матеріал не тільки прозорий, як скло, але і має властивості пластику – краще витримує удари і може згинатися.

Читайте також:  Samsung запатентувала гібрид смартфона, планшета і ноутбука

Виробництво звичайного скла має великий вуглецевий слід. За даними Міністерства сільського господарства США, виробничі викиди становлять приблизно 25 тисяч метричних тонн на рік.

Скло також призводить до більш високих рахунків за опалення – тепло в будинку “виходить” крізь вікно в холодну погоду і нагріває квартиру в жарку. Заміна звичайного скла на “деревне”, за словами вчених, може значно знизити витрату енергії. “Деревне скло” також сумісне з існуючим промисловим технологічним обладнанням, що спрощує перехід до виробництва.

Залишити коментар