Наука

NASA заплатить за ідеї для місячної місії «Артеміда»

Артеміда

У 2024 році NASA планує відправити на місяць астронавтів в рамках місії “Артеміда”. Проект оцінюється в $28 мільярдів і включає безліч складних рішень, одним з яких стане система енергопостачання. Космічне агентство поки не володіє подібною технологією, тому проводить конкурс, в рамках якого готове роздати $5 мільйонів призових за запропоновані ідеї.

В рамках створення системи енергопостачання для космонавтів NASA оголосило про спільну з HeroX краудсорсингову кампанію Watts on the Moon. Учасники повинні запропонувати альтернативу сонячній енергії, оскільки місячні ночі можуть тривати тижнями. Призовий фонд складе $5 мільйонів і буде розділений між найбільш перспективними проектами. Що цікаво, авторам кращих технологій навіть не потрібно схвалення від відповідних органів. У підсумку, якщо пропозиція зацікавить представників космічного агентства, винахід зможе відправитися на Місяць разом з першою місією «Артеміда».

Конкурс складатиметься з трьох етапів. Необхідно представити одне або кілька рішень для розподілу, управління та зберігання енергії. Спочатку судді вивчать опис тих чи інших проектів, вручивши трьом командам, які перемогли по $100 000, а чотирьом командам, які посіли друге місце — по $50 000. В рамках другого етапу учасники зберуть прототипи своїх пристроїв. Ті, хто зробить це краще за інших, зможуть розраховувати на суму до $4,5 мільйона. Переможці або переможець об’єднаються з NASA заради створення обладнання для космічної місії на Місяці.

Читайте також:  Уфологи зловили радіосигнал і запевняють, що це інопланетяни

Джерело: engadget.com