Технології

Створена роботизована тканина, яка здатна змінювати форму і щільність

роботизована тканина

У багатьох фантастичних фільмах можна бачити супергероїв, одягнених в одяг, який здатний змінювати свою щільність. Втілити щось схоже в реальності вирішили вчені з Єльського університету, які створили роботизовану тканину. Вона вміє змінювати форму на вимогу власника.

Для створення особливої тканини потрібно було задіяти цілий набір унікальних матеріалів. Так, в звичайне волокно був доданий метал Філда. Його температура плавлення становить всього 62 градуси, що вимагало нагрівання і створення на його основі м’якої тканини, зафіксованої в певній формі. За словами дослідників, різниця в жорсткості між нагрітим і охолодженим композитом становить до 1000 разів, що дозволяє зробити з тканини міцний каркас.

Читайте також:  Дослідники знайшли спосіб обходу PIN-кодів при безконтактній оплати картами Visa

Для перевірки надійності конструкції на вигин тканини поклали гирьку вагою 50 грам, яка повинна була б повністю випрямити звичайні волокна. Далі отриманий матеріал покрили провідним чорнилом, що дозволило створити спеціальні датчики для виявлення змін в навколишньому середовищі. Це, в свою чергу, відкрило можливість контрольовано трансформувати тканину.

Останнім компонентом став сплав, що володіє пам’яттю форми. Його можна заздалегідь запрограмувати так, щоб при певних умовах він завжди повертався в первісний вигляд на вимогу.

Автори дослідження підкреслюють, що отриману тканину можна використовувати для створення автоматичних наметів, які будуть самі збиратися, або парашутів, а також високотехнологічного одягу.

Читайте також:  Представлений модуль для висадки космонавтів на Місяць [ВІДЕО]

Джерело: newatlas.com

Залишити коментар