Наука

Астрономи знайшли докази наявності води на Марсі

Марс

У 2018 році під поверхнею Марса виявили кілька підземних озер. На той момент наукове співтовариство поставилося до цієї інформації скептично. Проте нещодавно надійшли нові докази, що підтверджують гіпотезу про існування життя на Червоній планеті.

Спостереження, на основі яких робилися перші висновки, побудовані на серії фотографій, знятих з 2012 по 2015 рік. Нове дослідження взяло за основу дані космічного корабля Mars Express, що належить Європейському космічному агентству (ESA). Він досліджував Південний Полярний регіон планети в період з 2012 по 2019 рік. Літаюча лабораторія використовувала вдосконалений радар для зондування надр і іоносфери, вивчаючи радіохвилі, що відбиваються від тих чи інших мінералів на поверхні Марса.

Дослідники пояснюють, що різні матеріали по-різному відображають сигнали, що активно використовується для пошуку підземних льодовикових озер на Землі. У підсумку на площі 75 тисяч км2 знайшлися підземні озера на глибині близько одного кілометра. Найбільше має діаметр близько 30 кілометрів у поперечнику, два маленьких — не більше кількох кілометрів.

Нове відкриття поки не знайшло широкої підтримки в науковому співтоваристві. Деякі дослідники вважають, що озер на Марсі немає. Інші наводять як приклад басейни Антарктиди, де через високий вміст солі живі істоти виявити не вдалося.

Читайте також:  Підраховано, скільки видів тварин зникне до 2100 року

Джерело: engadget.com

Залишити коментар