Натхнення

15 порад мільярдера тим, хто хоче домогтися успіху і прожити щасливе життя

Правила життя Чарльза Мангера

У 2007 році мільярдер Чарльз Мангер виступав перед випускниками Університету Південної Каліфорнії. «Немає сумнівів, що багатьох з вас хвилює питання, чому спікер такий старий, – сказав він. – Ну, відповідь очевидна: «Спікер ще не вмер». На щастя, Мангер живий і зараз. І його тодішнє напуття новоявленим юристам стане в нагоді всім, хто хоче жити довго і щасливо.

Чарльз Мангер (Charles Munger)

Американський адвокат, відомий економіст і професійний інвестор, діловий партнер Уоррена Баффета (Warren Buffett).

1. Довіру, успіх і славу потрібно заробити

Дуже проста ідея. Можна сказати, золоте правило. Ви отримаєте від світу те, що хочете, якщо представите себе на його місці. За великим рахунком люди, які живуть згідно з цим принципом, отримують не тільки гроші і славу. Заробляючи довіру людей, з якими мають справу, вони заробляють повагу.

Отримувати визнання, виправдовуючи довіру інших людей, дуже приємно.

2. Вчіться захоплюватися правильними людьми

Друга ідея, до якої я дійшов дуже рано: немає любові, крім тієї, що заснована на захопленні іншою людиною. Ця людина не обов’язково повинна бути живою. Головне – те, на що вона вас надихає. Все своє життя я прожив з цією ідеєю, і вона виявилася дуже, дуже корисною для мене.

3. Придбання знань – це моральний обов’язок, як і застосування знань на практиці

З цього принципу випливає один важливий наслідок. Це означає, що ви повинні вирішити перетворити своє життя в постійний пошук нових знань. Без отримання нових знань ви не зможете стати людиною, яка добре справляється зі своїми обов’язками. Ви не зможете далеко піти, маючи тільки ті знання, що є у вас зараз.

Якщо ви збираєтеся рухатися далі, значить, ви повинні продовжувати вчитися навіть після того, як покинете університет …

Якщо цивілізація може розвиватися, тільки створюючи нові винаходи, то ви можете розвиватися, тільки отримуючи нові знання.

4. Навчіться розбиратися в усьому потроху

Правила життя Чарльза Мангера: навчиться розбиратися в усьому

Я помітив, що базові ідеї – це 95% важливої ​​інформації в будь-якій сфері. Мені було нескладно почерпнути ці ідеї з усіх основних дисциплін та зробити їх частиною свого процесу мислення. Звичайно, мало знати щось, потрібно використовувати це.

Все своє життя я застосовував на практиці цей підхід. Я не можу розповісти про все, що він дав мені. Але він зробив моє життя веселішим, а мене – ефективнішим і кориснішим іншим людям. Він допоміг мені розбагатіти.

У тому, що цей підхід так добре працює, є свої небезпеки: експерти в різних областях і, можливо, ваш начальник перестануть бути авторитетами. Ви будете знати набагато більше і знаходити правильне рішення набагато швидше, ніж вони.

Але підхід не буде працювати, якщо ви просто визубрите інформацію, щоб отримати відмінно на іспиті. Ви повинні засвоїти ці ідеї настільки добре, щоб оперувати ними в процесі мислення. Тільки так ви зможете використовувати їх в інших сферах свого життя.

5. Вчіться думати про те, що привело до проблем, а не тільки про їх наслідки

Проблеми часто, я б навіть сказав, зазвичай легше вирішити, якщо подивитися на них з іншого боку.

Тобто, якщо ви хочете допомогти Індії, ви повинні запитувати себе не про те, як ви можете допомогти Індії, а про те, що завдає Індії найбільшої шкоди і як ви можете допомогти уникнути цього. Може скластися враження, що з точки зору логіки це одне і те ж, але це не так. Ті з вас, хто займався алгеброю, знають, що іноді перенесення члена рівняння з однієї частини в іншу допомагає вирішити задачу.

6. Будьте надійним. Ненадійність може звести нанівець ваші гідності

Якщо ви не є людиною, на яку можна покластися, то всі ваші гарні якості можна негайно відправляти на смітник. Робіть все сумлінно, не лінуйтеся.

7. Уникайте крайнощів, не ставайте фанатиком

Правила життя Чарльза Мангера: не будьте фанатиком

Ще одна річ, від якої, на мій погляд, слід відмовитися, – це безглузда прихильність будь-якої ідеології. Ви напевно бачили людей з обмеженими поглядами. Наприклад, релігійних діячів, які дотримуються протилежних точок зору на богослов’я. Їх об’єднує одне: вони не можуть виходити за рамки і мислити вільно.

Це стосується і політичних переконань. Коли ви молоді, легко спалахнути якимись ідеями, повірити в них, оголосити себе прихильником чогось. Ви можете все далі і далі заганяти себе в рамки ідеології. Так ви розучилися думати самостійно.

Кожен раз, коли я розмірковую про це, я згадую байдарочників зі Скандинавії. Вони успішно сплавилися по всім порогам в своїх країнах і вирішили, що такого ж успіху досягнуть в США, в Гранд-Рапідс. Всі вони померли.

Великий вир – це не те місце, куди вам хотілося б потрапити. І я думаю, те ж саме можна сказати і про дійсно глибоку ідеологію.

8. Позбавтеся від заздрості, образ і жалю до себе

Навіщо вам заздрити, ображатися, мстити, жаліти себе? Це катастрофічні моделі мислення. І вони досить швидко стають звичними.

У мене є друг, який носить з собою стопку карток. Коли хтось розповідає йому історію, сповнену жалю до себе, він дістає одну з них і віддає цій людині. На картці написано: «Ваша історія зворушила мене. Я ніколи не зустрічав людини, з яким сталося так багато нещасть, як з вами ». Можете вважати це витівкою. Але я думаю, коли починаєш відчувати жалість до себе, причина зовсім неважлива. Може, ваша дитина помирає від раку, але жалість до себе не допоможе вам виправити ситуацію. Просто дайте собі одну з таких карток.

Коли ви навчитеся уникати жалості до себе, ви отримаєте величезну перевагу перед іншими. Не перекладайте провину на обставини або інших людей. Вчіться нести відповідальність за свої вчинки.

9. Працюйте з людьми, якими ви захоплюєтеся

Ваше життя принесе вам більше радості, якщо вас надихають люди, з якими доводиться працювати. Для цього буде потрібний талант. Я вирішив для себе, які люди на роботі викликають у мене захоплення, і спритно маневрував між ними. І ніколи не відгукувався ні про кого з них погано. Так я завжди працював під керівництвом людей, які мене захоплюють.

10. Вчіться зберігати об’єктивність, особливо коли це найважче

Правила життя Чарльза Мангера: будьте об'єктивним

Згадайте Дарвіна: він завжди приділяв багато уваги безперечним доказам, особливо коли вони свідчили про те, у що він вірив і що йому подобалося. Постійні об’єктивні перевірки необхідні, якщо ви хочете думати правильно. Допомогти в цьому може таке ж відношення до фактів, як у Дарвіна, і звичка вести чек-листи. Перевіряючи все по списку, ви зможете уникнути великої кількості помилок. І немає іншого способу, який працював би так само добре.

11. Дозвольте керувати здатним людям

Я думаю, життя у багатьох відношеннях тільки виграє, якщо більша частина справ буде зосереджена в руках здібних людей, які люблять і вміють вчитися. Це обов’язкова умова розвитку цивілізації.

Ви не захочете вибирати нейрохірурга для своєї дитини серед 50 претендентів, з яких тільки половина – справжні профі. Ви не захочете летіти на літаку, який був спроектований некваліфікованими фахівцями. Ви не захочете, щоб у вашій компанії працювали люди без таланту. Ви захочете, щоб влада була в руках правильних людей.

12. Ви будете успішніші в тому, в чому найбільше зацікавлені

Якщо людина дійсно збирається досягти успіху в якій-небудь справі, необхідно, щоб вона викликала у неї непідробний інтерес. Я можу досить добре розбиратися у великій кількості речей, але я не зможу бути кращим в сфері, яка мені не цікава. Тому, якщо можливо, займайтеся тим, що вас дійсно цікавить.

13. Сідайте і робіть, поки не доведете справу до кінця

Двоє моїх знайомих створили невелику будівельну фірму. Всю роботу вони ділили порівну і керувалися одним важливим правилом. Ось воно: «Кожен раз, коли ми не будемо вкладатися в терміни, ми обидва будемо працювати по 14 годин на день, поки не зробимо все до кінця». Необхідно додати, що бізнес не прогорів і ці люди стали дуже багатими.

14. Використовуйте невдачі як можливість стати краще

Життя буде наносити страшні, жахливі, несправедливі удари. Але це не має значення. Просто одні люди піднімаються, інші – ні. І я думаю, позиція давньогрецького філософа Епіктета найкраща в подібній ситуації. Він вважав, що кожне нещастя в житті – це можливість себе проявити і чогось навчитися. Ваш обов’язок – не занурюватися в жалість до себе, а перевести удар в конструктивне русло.

15. Довіряйте людям

Це остання ідея, якою я хочу поділитися з вами, перед тим як ви станете юристами. Процедури і запобіжні заходи (все те, чого так багато у вашій професії) – це не вища форма цивілізації. Вища форма цивілізації – це система заслуженої довіри. Головне, щоб люди могли повністю довіряти один одному, а не сліпо слідували строгим правилам.

Якщо ціла юрба адвокатів буде вести процес і кожен буде тягнути ковдру на себе, справу буде програно. Довіра має бути і в особистому житті. Якщо у вашому варіанті шлюбного контракту 47 сторінок, раджу вам не одружуватися.

Залишити коментар