Суспільство

У зоні відчуження ЧАЕС запустили туристичний веломаршрут

Вело Чорнобиль

Державне агентство України з управління зоною відчуження заявило про нову програму розвитку туристичного потенціалу зони відчуження в районі Чорнобильської атомної електростанції. Тепер там можна покататися на велосипеді.

Всі любителі екстремального туризму зможуть не просто відвідати зону відчуження Чорнобильської АЕС, а покататися там на велосипеді.

Державне агентство України з управління Зоною відчуження (ДАЗВ), що утворилася через катастрофу на атомній електростанції в Чорнобилі, оголосило про початок проекту з організації та проведення в зоні відчуження велопрогулянок.

«Ми сподіваємося, що веломаршрут дозволить відвідувачам зони відчуження побачити унікальний світ Чорнобильського заповідника і зупинитися в колишніх населених пунктах, які багато років приваблюють відвідувачів своєю самобутністю», — заявив заступник голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Протяжність веломаршруту становитиме понад 45 км і пролягатиме він від КПП «Зелений мис» через села Купувате, Опачичі, Оташів та Плютовище. Прокотитися по Зоні відчуження зможуть всі бажаючі, але тільки в складі організованої групи під контролем двох супроводжуючих і машини технічної підтримки.

У мальовничих місцях маршруту будуть організовані спеціальні місця для привалу, а перед початком екскурсій в Чорнобильській зоні відчуження провели радіаційно-дозиметричний контроль, який гарантує безпеку поїздок для здоров’я відвідувачів – встановлені граничні допустимі зони радіоактивного опромінення точно досягнуті не будуть.

Новий веломаршрут стане частиною національного проекту “Магніти України: Чорнобиль”, в рамках якого влада країни розвиває туристичний потенціал України в тому числі за рахунок екстремального туризму в зону відчуження, яка представляє інтерес для багатьох туристів. Про терміни початку проведення велосипедних екскурсій до Чорнобиля не повідомляється.