Авто

Автопілот Tesla виявився гіршим, ніж системи допомоги у Mercedes-Benz, BMW і Audi

Tesla 3

Незалежна організація Euro NCAP опублікувала результати випробувань систем допомоги водієві на 10 автомобілях. Оцінювалася робота системи Highway Assist, яка підтримує відстань до машини, яка йде попереду (адаптивний круїз-контроль) і утримує транспортний засіб в межах смуги. Виявилося, що автопілот на Tesla справляється з цим завданням гірше, ніж електронні асистенти Mercedes-Benz, BMW і Audi.

У тестах взяли участь Tesla Model 3, Audi Q8, BMW 3-Series, Mercedes-Benz GLE, Volvo V60, Volkswagen Passat, Peugeot 2008, Nissan Juke, Ford Kuga і Renault Clio. Роботу електроніки оцінювали за двома критеріями: баланс між втручанням комп’ютера і залученням водія в процес, а також забезпечення безпеки в критичних ситуаціях. За результатами випробувань автомобілям виставляли одну з чотирьох оцінок: Entry (початкова), Moderate (помірна), Good (хороша) і Very Good (дуже хороша).

Читайте також:  Nissan розповів, як маскує свої прототипи від фотошпигунів

Вищої оцінки удостоїлися Mercedes-Benz GLE, BMW 3 серії і Audi Q8. Фахівці з безпеки відзначили, що у перерахованих моделей система не дозволяє водієві відволіктися, але при цьому виконує свою функцію асистента. Разом з тим вона реагує в екстрених ситуаціях, коли людина може втратити контроль над машиною.

Оцінки всіх автомобілів, які взяли участь у тестах

Оцінки всіх автомобілів, які взяли участь у тестах
Euro NCAP

Єдина модель, якій поставили оцінку “добре”, виявилася Ford Kuga. Незважаючи на те, що цей автомобіль масового сегмента, система гідно впоралася з випробуваннями.

Оцінку Moderate отримали Volkswagen Passat, Nissan Juke і Volvo V60, і, несподівано, Tesla Model 3, яка оснащена найпрогресивнішим автопілотом серед учасників тестів. Електроніку електромобіля назвали “авторитарною”: система не взаємодіє з водієм, а повністю бере управління на себе. В результаті водій може відволіктися і навіть заснути.

Читайте також:  Відео: Hummer H1 і Ford F-450 воювали з Tesla в перетягуванні каната

Найгірше з випробуванням впоралися Renault Clio і Peugeot 2008, результати роботи електроніки яких назвали «скромними». При цьому фахівці підкреслили, що за кермом цих автомобілів водій напевно не буде відволікатися від дороги, повністю покладаючись на асистентів.

Джерело: Euro NCAP