Наука

Вчені з’ясували, що краще – друкувати або писати текст від руки

Письмо

Дослідники вперше проаналізували активність різних відділів мозку при друку або листі від руки. Виявилося, при письмі інформація засвоюється краще.

Іноді нас мучить дилема – написати текст від руки або надрукувати його. Тепер вчені знають, як вчинити. Але все не так однозначно.

За останні кілька десятиліть популярність цифрових пристроїв в освітніх установах швидко зросла. Планшетні комп’ютери і набір тексту на цифрових пристроях набули широкого поширення в школах. Часто за допомогою цих електронних засобів учні набирають текст, який раніше записували тільки від руки.

Читайте також:  Рівень радіації на Місяці виявився в 200 разів вищий, ніж на Землі

Попередні роботи показали, що патерни мозкових хвиль, які раніше вважалися оптимальними для навчання, з’являються, коли люди пишуть від руки. Цього не спостерігається, якщо людина набирає текст на клавіатурі. У новій роботі, опублікованій в журналі Frontiers in Psychology, вчені вирішили з’ясувати відмінності в мозковій активності при малюванні, написанні тексту від руки і наборі його на клавіатурі. В якості випробовуваних автори використовували як дітей, так і молодих дорослих.

В результаті вчені виявили, що при листі від руки за допомогою стилуса на сенсорному екрані тім’яна і центральна області мозку демонструють пов’язану з подіями синхронізовану активність в тета-діапазоні. Активність нейронів в цих областях, згідно з літературою, важлива для пам’яті і кодування нової інформації, а значить дозволяє мозку ефективно навчатися.

Читайте також:  Астрономи виявили планету, яка повинна була згоріти

У випадку дорослих випробовуваних дослідники помітили активацію аналогічних областей мозку, проте патерни активності були трохи іншими. Виявилося, що активність мозку при наборі тексту помітно відрізнялася як від написання від руки, так і від малювання. Цікаво, що ці патерни мозкової активності були схожі практично у всіх дітей.

Вчені зробили висновок, що для комплексного розвитку мозку дитини і найбільш ефективного навчання необхідно використовувати всі три види візуалізації інформації — лист, малювання і друк тексту на клавіатурі.

Залишити коментар