Авто

Почалося виробництво першого електромобіля Volvo

Volvo XC40

На конвеєр заводу в бельгійському Генті встав перший електричний Volvo-кросовер XC40 Recharge P8. Зі слів компанії, весь запланований на цей рік тираж вже проданий, а перші машини доберуться до клієнтів вже до кінця цього місяця.

Електричний варіант Volvo XC40 представили в 2019 році. Від звичайного, бензинового кросовера він відрізняє глухий заглушкою на місці решітки радіатора і по-іншому оформленими бамперами. Силова установка XC40 Recharge P8 складається з двох електромоторів з комбінованою віддачею в 408 кінських сил і 660 Нм крутного моменту, а також батареї на 78 кіловат-годин. Без підзарядки вседорожник здатний проїхати 400 кілометрів по циклу WLTP.

Читайте також:  Розкрито зовнішність електричної «сімки» BMW

Підприємство Volvo Car Gent (VCG) – другий завод Volvo за межами Швеції. Він відкрився в 1965 році і до 2007-го називався Volvo Cars Europe Industry. Минулого року з конвеєра VCG зійшли 206 225 автомобілів — це моделі XC40 і V60.

Розгін з місця до “сотні” у електричного XC40 займає 4,9 секунди, а максимальна швидкість, як і у всіх нинішніх Volvo, обмежена 180 кілометрами на годину.

Головне нововведення в салоні – нова інформаційно-розважальна система, що працює під управлінням операційної системи Android. Вона підтримує всі основні сервіси Google, спеціальні додатки та оновлення по «по повітрю», а ще тісно інтегрована в бортову електроніку. Наприклад, асистуючі системи зможуть отримувати від Google Maps інформацію про обмеження швидкості, дані про різкі повороти або Затори.

Читайте також:  Toyota на 10 відсотків уріже виробництво у всьому світі

За словами компанії, початок виробництва XC40 Recharge P8-важливий крок, спрямований на досягнення амбітної мети зі скорочення викидів вуглекислого газу на 40 відсотків до 2025 року. Крім того, в Volvo розраховують на зростання популярності електромобілів: через п’ять років частка батарейних версій в загальному обсязі продажів повинна скласти 50 відсотків.

Джерело: autotimesnews