Технології

Нова технологія підвищить надійність сканерів відбитків пальців для смартфонів

Сканер відбитків пальців

Велика частина сучасних смартфонів в якості біометричного ключа використовує сканер відбитків пальців. Алгоритм його роботи полягає в оптичному зчитуванні шкірного візерунка – але недавно вчені зуміли поліпшити технологію, представивши нове покоління датчика, який здатний «бачити» не тільки кінчик пальця, але і 3D-малюнок вен під шкірою.

За словами керівника дослідницької групи Цзюнь Сюя з Університету штату Нью-Йорк в Буффало, новий сканер відбитків пальців дозволяє повністю виключити можливість несанкціонованого доступу з використанням фотографії або муляжу. За допомогою малопотужного лазера і ультразвукового випромінювача він сканує не тільки саму подушечку пальця, але і розташування вен і судин під шкірою, розпізнаючи унікальну для кожної людини тривимірну модель в якості біометричного ідентифікатора.

За заявою розробників, зламати подібний сканер за допомогою існуючих методів буде неможливо. Зараз нові датчики проходять випробування, а дослідники продовжують вдосконалювати технологію, розраховуючи представити перші серійні сканери з фотоакустичною томографією для мобільних пристроїв в найближчі роки.

Джерело: gizmochina.com

Залишити коментар