Технології

В Євросоюзі запропонували заборонити встановлення додатків на смартфони, які не видаляються

Євросоюз

Влада ЄС підготувала законопроект, що передбачає обмеження можливостей великих інтернет-компаній по “насильницькому” встановленню додатків на смартфони та іншу електроніку, які не видаляються. У разі прийняття документ торкнеться діяльності таких техногігантів, як Amazon, Apple, Facebook і Google — заодно він містить ряд інших обмежень і приписів, пов’язаних з даними користувача.

Що складається з 30 пунктів проект документа передбачає заборону на використання великими компаніями методів популяризації власних послуг на різних сайтах або платформах на шкоду конкурентам. У перелік заборонених дій потрапляє і передустановка додатків, які неможливо видалити штатними методами на мобільні пристрої або вимога того ж від інших виробників.

Також представники ЄС наполягають на відмові великих компаній від використання зібраних на платформі особистих даних для здійснення власної комерційної діяльності. Винятком може стати лише надання доступу до них для бізнес-користувачів, які здійснюють аналогічну діяльність. У планах ЄС – обмеження роботи компаній, що займаються відбором і фільтрації вхідної інформації, яка використовується в бізнес-сегменті.

Крім того, в законопроекті передбачений варіант примусового продажу європейської частини компанії в тому випадку, якщо її перевага буде загрожувати конкурентам. Очікується, що готова версія документа з’явиться до кінця року, а сам він стане першим повномасштабним пактом з регулювання інтернету.

Читайте також:  В Google Camera Go з'явився нічний режим зйомки

Джерело: arstechnica.com

Залишити коментар