Економіка

Рахункова палата виявила додаткові джерела доходу до держбюджету-2021

Рахункова палата

Прогнозоване зростання реального ВВП на 4,6% в наступному році є досить оптимістичним, зазначив глава відомства.

Глава Рахункової палати Валерій Пацкан представив підсумки експертизи проекту закону Про Державний бюджет України на 2021 рік, згідно з якими в ньому не враховані додаткові резерви на 20,6 мільярда гривень. Про це йдеться на сайті відомства.

За словами Пацкана, збільшити доходи в держбюджет-2021 можливо за рахунок надходжень рентної плати за користування надрами для видобутку нафти і природного газу – на 15,1 мільярда гривень, ввізного мита – на 2,4 мільярда, плати за ліцензії на здійснення діяльності з організації та проведення азартних ігор і за ліцензії на випуск та проведення лотерей – на 2,2 мільярда, власних надходжень бюджетних установ – на 0,9 мільярда гривень.

Читайте також:  Кабмін змінив умови доступних кредитів

Також глава зазначив, що прогнозоване зростання реального ВВП на 4,6% в 2021 році видається досить оптимістичним.

“На жаль, існує багато чинників, що збільшують ризики недосягнення прогнозованого зростання економіки в наступному році і, як наслідок, ненадходження доходів у певних обсягах. Це, зокрема, рецесія, яка триває в промисловості та інших галузях, фактичне зменшення кредитування і капітальних інвестицій, а також відтік іноземного капіталу”, – додав Пацкан.

Залишити коментар