Суспільство

Вчені порівняли “іспанку” і COVID-19

COVID-19

Автори аналізували не тільки смертність, пов’язану безпосередньо з інфекцією, а й надлишкову летальність, поява якої асоційована з епідемією.

Учені з Гарвардської медичної школи в США порівняли наслідки для світу пандемій COVID-19 і іспанського грипу, де вірусом-збудником виступав H1N1. Про це у четвер, 1 жовтня, пишуть Известия з посиланням на дослідження американських фахівців.

“Вірус грипу та SARS-CoV-2 мають спільні ознаки – обидва передаються повітряно-крапельним шляхом і вражають органи дихання”, – йдеться в дослідженні американських вчених.

Читайте також:  За рік більше 11 млн українців виїжджали за кордон

Однак, згідно з розрахунками дослідників, “іспанка” свого часу збільшила смертність в три рази, а COVID-19 – в чотири. На думку вчених, при недостатньому лікуванні коронавірусна інфекція нового типу може мати смертність більш високу, ніж була у вірусу грипу в 1918 році.

“У період з 1918 по 1920 рр світ охопила пандемія іспанського грипу. Заразилися близько третини населення, а померло, за різними оцінками, від 17 млн ​​до 100 млн осіб. Це була одна з найстрашніших пандемій, які коли-небудь бачив світ”, – йдеться в статті.

“Известия” також публікують коментарі російських вчених, які зазначають, що остаточні висновки можна буде зробити тільки після завершення нинішньої пандемії.

Читайте також:  Степанов назвав терміни перших постачань вакцини від COVID-19 в Україну

“Цілком схоже, що COVID-19 завдав, принаймні Нью-Йорку, збитку, який можна порівняти з втратами від іспанського грипу”, – зазначив провідний науковий співробітник лабораторії молекулярної біології МДУ ім. М.В. Ломоносова Роман Зіновкін.

Вчені наголошують, що достеменно невідомо, скільки людей були заражені “іспанкою” – як до теперішнього часу не можна вважати абсолютно точними підрахунки щодо хворих на COVID-19, навіть з урахуванням тестів на антитіла.