Технології

Найбільший в світі водневий літак піднявся в повітря

ZeroAvia

Компанія ZeroAvia, яка займається створенням авіаційних силових установок з нульовими викидами, вперше випробувала в реальному польоті свій літак на водневих паливних елементах.

23 вересня 2020 року модифікований шестимісний літак Piper m-клас, який, за словами ZeroAvia, тепер є найбільшим повітряним судном на водневих акумуляторах в світі, злетів з науково-дослідного центру компанії в Кренфілді, Англія. Він успішно здійснив повний польотний цикл-руліжка — розбіг і зліт, набір висоти, крейсерський політ, зниження, посадка і парковка — використовуючи в якості джерела енергії водневі паливні елементи.

Читайте також:  Xiaomi будує повністю роботизовану фабрику і планує захопити Європу

У червні цього року ZeroAvia вперше підняла в повітря свій комерційний літак з електричним приводом. Тепер фахівці компанії оснастили повітряне судно паливними елементами на водні, які дозволяють тримати літак в повітрі без дозаправки довше, ніж у випадку звичайних акумуляторів. Обидва транспортні засоби є частиною проекту HyFlyer з виробництва масштабованої воднево-електричної гібридної рухової установки, яку можна встановити на звичайних літаках. Також в рамках цього проекту розробники тестують інфраструктуру, яка дозволить заправляти повітряні судна воднем.

Проект HyFlyer фінансується британським урядом. За словами представників ZeroAvia, технологію можна буде масштабувати в найкоротші терміни. Так, компанія планує ввести 10-20-місцеві літаки в експлуатацію через три роки, а 50-100 — місцеві версії – до 2030 року. Також засновники ZeroAvia готують запуск 200-місцевого судна з дальністю польоту понад 5556 км до 2040 року.

Читайте також:  Google анонсувала операційну систему Android TV 11

За словами представників компанії, наступним і завершальним етапом розвитку проекту є політ з нульовим рівнем викидів довжиною в 400 км з аеродрому на Оркнейських островах на північ від Шотландії. Водневий літак повинен буде пролетіти відстань, еквівалентну шляху від Лос-Анджелеса до Сан-Франциско або Лондона до Единбурга.

Залишити коментар