Технології

Rolls-Royce зазнала «найбільш швидкий» електро-літак в світі

ACCEL

У минулому році Rolls-Royce заявила про розробку «найшвидшого в світі» електро-літака – ACCEL. Нещодавно компанія оголосила про завершення наземних випробувань технології, яка використовуватиметься в комерційних моделях.

Заявлено, що одномісний ACCEL буде включати в себе три осьових електродвигуна 750R, скомпанованих в силову установку потужністю 500 к.с. живлення буде забезпечуватися акумуляторною батареєю, що складається з більш ніж 6000 окремих осередків, що дозволяють подолати 320 км на одному повному заряді. Rolls-Royce стверджує, що максимальна швидкість літака буде перевищувати 480 км/год.

Читайте також:  Apple відклала очікувану функцію для iPhone на 2021 рік

Технологія пройшла випробування на повномасштабній копії ядра літака, що отримала назву ionBird. Ця назва віддає данину поваги терміну “залізний птах” (англ. Iron bird, різниця в одній букві), який описує установки для випробування двигунів, традиційно використовувані при розробці звичайних літаків.

Наземні випробування включали в себе запуск гребного гвинта на його повну швидкість (приблизно 2400 об/хв), оптимізацію роботи системи і збір даних для подальшого аналізу.

ACCEL повинен здійснити свій перший політ пізніше цього року, а перша спроба польоту на далекі дистанції запланована на початок наступного року.

“Завершення наземних випробувань для проекту ACCEL-велике досягнення для команди і ще один важливий крок на шляху до встановлення світового рекорду”, – заявив Роб Уотсон, директор Rolls-Royce Electrical.

Читайте також:  Google анонсувала операційну систему Android TV 11

IonBird можна побачити в дії на відео нижче:

Залишити коментар