Авто

Нові Jaguar і Land Rover отримають салон зі сміття

Velar

Британський концерн підтвердив, що в наступних поколіннях моделей буде використовувати матеріал Econyl, отриманий з перероблених пластикових відходів.

Нове покоління автомобілів преміальних брендів Jaguar і Land Rover отримає інтер’єри, оброблені які будуть матеріалом з переробленого пластикового сміття. Волокно Econyl дебютує в моделях британських марок найближчим часом.

Виробництвом Econyl займається компанія Aquafil, що спеціалізується на випуску синтетичного волокна. На цей матеріал щорічно йде 40 000 тонн нейлону, який збирають по всьому світу. Джерелом сировини служать залишки промислового пластику, обрізки тканини від виробників одягу, старі рибальські мережі і втрачені в океані мережі.

Читайте також:  Kia Stinger став безпечнішим і отримав новий двигун

Після отримання партії сміття, він сортується і обробляється, потім проходить процедуру деполімеризації і вже потім перетворюється в волокно Econyl. Всі побічні продукти, наприклад, металеві матеріали або сульфат міді, які виходять в процесі переробки, збираються і віддаються на інші виробництва для подальшої переробки.

Концерн Jaguar Land Rover має намір використовувати волокно Econyl для виробництва підлогових килимків в салоні і декоративний текстильних панелей обробки. Раніше екологічний матеріал вже застосовували для випуску елітного та спортивного одягу, сумок, рюкзаків, купальних костюмів і ремінців для дорогих годинників.

В даний час екологічні оздоблювальні матеріали застосовуються в моделях Range Rover Evoque і Range Rover, де використовується текстиль Eucalyptus, а електромобіль Jaguar I-Pace можна замовити з обробкою салону тканиною Kvadrat, яка включає в себе волокно з 53 перероблених пластикових пляшок.

Залишити коментар