Наука

Астрономи поділилися докладними зображеннями супутника Сатурна

Енцелад

У Сонячній системі є безліч об’єктів, що привертають увагу астрономів. Крім Марса і місяця в їх число входить супутник Сатурна — Енцелад. Європейське космічне агентство поінформувало про створення першої глобальної карти крижаної поверхні далекого космічного тіла.
Енцелад в першу чергу унікальний наявністю геологічної активності, а також багатим водяним шлейфом з потужними крижаними фонтанами в Південній полярній області. Довгий час супутник залишався маловивченим, а зовсім недавно Європейське космічне агентство (ESA) створило його детальну карту в інфрачервоному світлі, що дозволила розширити наукові знання про загадковий об’єкт.

Карта була створена після ретельного аналізу даних з космічного корабля Casini, що знаходився на орбіті Сатурна в період з 2004 по 2017 рік. За цей час апарат 147 разів пролетів повз Енцелада, з яких 23 — на дуже малих висотах. Візуальний і картографічний спектрометри збирали важливі відомості про температуру і склад поверхні супутника. Після завершення місії дослідницький зонд в ручному режимі скинули на планету, а інформація з його камер стала доступна для широкої громадськості тільки зараз.

Читайте також:  З'ясувалося, як загибель вихованця впливає на психіку дитини

Підсумкові повнокольорові зображення отримані шляхом об’єднання трьох ІЧ-каналів спектрального формувача, представлених червоним, зеленим і синім кольорами. Крім того, були задіяні фотографії місії Imaging Science Subsystem, що також займається вивченням Енцелада. На зображенні Показані п’ять інфрачервоних знімків Енцелада: у верхньому ряду – вид спереду, ззаду і сторона, звернена до Сатурна, в нижньому ряду — Північний і південний полюси.

Енцелад

За словами дослідників, поверхня супутника переважно складається з льоду, що ускладнює вивчення. У підсумку задіяли фотометричну корекцію, що дозволила більше дізнатися про Енцеладу. В майбутньому подібна техніка може застосовуватися і до інших крижаних супутників, а аналогічне інфрачервоне картування буде виконано місіями Juice і Europa Clipper, метою яких стане спостереження за супутниками Юпітера — Європою і Ганімедом.

Читайте також:  Сонце змінило 11-річний цикл. Що це означає

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар