Наука

Блогер наочно порівняв розміри гігантських зірок [ВІДЕО]

Сонце

Наша планета здається нам величезною. Але насправді існують настільки гігантські космічні тіла, що в порівнянні з ними навіть Сонце не більше, ніж піщинка. Блогер наочно порівняв розміри далеких зірок, показавши їх на відео.

Цікаве відео з’явилося на YouTube-каналі Kurzgesagt-In a Nutshell. У ньому показано порівняння розмірів не тільки відомих кожному планет, але і різних космічних гігантів. Наприклад, Земля має діаметр по екватору 17 756 кілометрів, а у Юпітера він дорівнює приблизно 143 000 кілометрам. Величезна розпечена куля, відома нам під назвою Сонце, має діаметр 1 391 694 кілометри. Але і це далеко не межа, адже діаметр зірки Сіріус А становить майже 2,4 мільйона кілометрів.

Читайте також:  Виявилося, що собаки схильні до кризи середнього віку

Далі йдуть справжні гіганти: Поллукс – 11 мільйонів кілометрів в діаметрі; Арктур — більше 35 мільйонів кілометрів; Альдебаран — 61 мільйон кілометрів; Ригель — 108 мільйонів кілометрів. У той момент, коли здається, що більше вже і бути не може, з’являються дійсно монструозні зірки: Антарес — 974 мільйони кілометрів; Бетельгейзе — 1,6 мільярда кілометрів; UY Щита — 2,4 мільярда кілометрів. Найбільшою з усіх відомих зірок вважається гіпергігант Стівенсон 2-18. Реальний його розмір ще тільки належить оцінити, але вже відомо, що він володіє яскравістю 440 тисяч сонць (за іншими оцінками — 900 тисяч). Теоретично він може бути на 50 і більше відсотків більше гіганта UY Щита. На їхньому тлі нашу Землю навіть неможливо розгледіти.

Залишити коментар