Технології

Спеціаліст зламав розумну кавоварку і навчив її майнити криптовалюту [ВІДЕО]

Кавомашина

Зі зростанням популярності інтернету речей фахівці з кібербезпеки все частіше нагадують користувачам про часто неочевидних вразливостях смарт-пристроїв. Щоб продемонструвати потенційні “дірки” в екосистемах розумного будинку, співробітник Avast за пару хвилин зламав кавоварку з Wi-Fi. В результаті ентузіаст не тільки зумів запустити на ній майнінг криптовалюти Monero, але і паралізував роботу приладу з вимогою викупу.

Коментуючи опублікований відеоролик, IT-фахівець Мартін Хрон зазначив, що прилад побудований на базі популярних мікроконтролерів, інформації про які в мережі предостатньо. Враховуючи, що кавоварка не використовує шифрування при установці бездротового з’єднання, програміст перехопив її прошивку під час оновлення, трохи модифікував і завантажив на пристрій.

Читайте також:  Xiaomi представила компактну бігову доріжку за $ 190

Після запуску прилад не тільки “збунтувався”, безконтрольно розливаючи окріп, але і став безперервно виводити на дисплей вимогу переказу грошей за вказаним посиланням для відновлення нормальної роботи. Крім того, Мартін запустив на пристрої процедуру видобутку криптовалюти Monero — втім, враховуючи вкрай низьку продуктивність вбудованого мікроконтролера, зроблено це було виключно в пізнавальних цілях.

За словами програміста, своїми діями він хотів звернути увагу виробників на необхідність піклуватися про безпеку розумних пристроїв, які випускаються, оскільки для злому багатьох з них хакерам досить базових знань алгоритмів роботи електроніки.

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар