Наука

Рівень радіації на Місяці виявився в 200 разів вищий, ніж на Землі

База на Місяці

Космічна радіація – один з основних ризиків, пов’язаних з освоєнням космосу. За межами магнітного поля Землі сонячне випромінювання і випромінювання іншій частині галактики становлять серйозну небезпеку для здоров’я космонавтів.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, вчені визначили який рівень радіації може очікувати космонавта на Місяці. За оцінками команди, доза радіації, яку космонавти будуть відчувати кожен день, становить близько 1,3 мілізіверта (одиниця виміру дози радіації, отриманої від радіоактивного джерела). Це в 2,6 рази більше, ніж отримують космонавти на Міжнародній космічній станції (МКС).

Читайте також:  Знайдена причина найбільш руйнівних землетрусів на Землі

За словами авторів дослідження, рівень радіації на місяці майже в 200 разів вище, ніж на поверхні Землі. Допустима норма для людей, що працюють з радіацією, 20 мілізівертов в рік. Астронавт на Місяці перетне цей поріг трохи більше, ніж за 15 днів.

Вчені отримали результати вимірювання за допомогою китайського посадкового модуля Чан’е-4, який приземлився на зворотному боці Місяця в січні 2019 року. Цей експеримент – не перший вимір радіації на Місяці, але він перший, який досяг такого рівня точності.

У радіації на супутнику Землі два основних джерела: сонячні спалахи і космічне випромінювання з глибокого космосу. На відміну від нашої планети, у Місяця немає магнітного поля, щоб відображати ці випромінювання.

Читайте також:  Дослідники NASA з'ясували, чому земляни не можуть знайти розумне життя у Всесвіті

Зараз експерти займаються питанням безпеки космонавтів. Космічна радіація-це проблема, яка постійно досліджується, особливо коли мова йде про планування тривалих місій. Очікується, що астронавти проведуть кілька тижнів на поверхні Місяця в рамках космічної програми “Артеміда” в 2024 році.