Технології

Створена мініатюрна переносна вітряна електростанція

Вітрова станція

Сучасні переносні і мобільні пристрої вимагають постійної підзарядки. Це ж стосується і електротранспорту на зразок велосипедів і самокатів. Китайські інженери розробили технологію, здатну забезпечити електроніку живленням за рахунок енергії вітру.

Про створення нового переносного електричного генератора повідомили дослідники з Китайської академії наук. Він накопичує енергію під час ходьби, дозволяючи забезпечити харчуванням кілька датчиків і світлодіодів. Технологія заснована на трибоелектричному ефекті і працює аналогічно статичній електриці, коли один матеріал отримує електричний заряд в результаті контакту з іншим.

Читайте також:  Нова технологія підвищить надійність сканерів відбитків пальців для смартфонів

В цьому випадку в мініатюрному тюбику знаходяться дві смужки пластика. Коли повітря проходить через спеціальну трубку, вони торкаються один одного, накопичуючи енергію. Дослідники стверджують, що наногенератор здатний працювати при швидкості вітру від 5,8 км/год. Наприклад, його можна розмістити на руці людини, що дозволить виробляти енергію під час ходьби. Найкраще пристрій функціонує при швидкості вітру від 14,3 до 28,8 км/год, це означає, що найбільш корисно воно виявиться велосипедистам.

ККД мініатюрного вітрогенератора становить всього 3,23%, що значно менше, ніж у звичайної вітряної турбіни, Де цей показник досягає 50%. Існуючий прототип здатний видавати напругу 175 В, Струм 43 мкА і потужність 2,5 мВт, чого достатньо для живлення невеликих датчиків температури або масиву з 100 світлодіодів. У майбутньому команда дослідників планує масштабувати новий пристрій, домігшись вихідної напруги в 1000 Вт.

Читайте також:  SpaceX «розігнала» супутниковий інтернет Starlink до рівня наземних рішень

Інженери впевнені, що технологія не тільки життєздатна, але і перспективна, оскільки створені на її базі пристрої можна розмістити в місцях, недоступних для традиційних вітряних турбін.

Джерело: newatlas.com

Залишити коментар