Наука

Метеорологи заявили про негативну властивість 5G

5G

Люди бояться всього нового. Не стало винятком і п’яте покоління мобільних мереж. Бунти Швейцарії, масові протести по всьому світу, спалювання базових станцій, фейкові новини і лженаукові заяви — все це і багато іншого обрушилося на нову технологію. Як виявилося, це далеко не все: на думку деяких дослідників, 5G впливає на точність прогнозів погоди.

Так вийшло, що запуск 5G збігся з епідемією коронавірусу. Багато людей піддалися загальній істерії, звинувачуючи у всьому інтернет і технології. У якихось країнах на акції протесту потягнулися пенсіонери, десь за справу взялися більш активні товариші, які навіть псували передавачі. Цього разу свою точку зору вирішили висловити ті, хто дає нам щоденні прогнози погоди.

Читайте також:  Вчені дізналися, коли продуктивність мозку починає падати

Дослідження було озвучено в рамках Всесвітнього форуму IEEE 5g 2020. Для визначення впливу 5g на точність прогнозів погоди використовувалося комп’ютерне моделювання. Метеорологи вважають, що сигнали частотних діапазонів 5g потенційно можуть просочитися в смугу, використовувану погодними датчиками на супутниках, що вимірюють кількість водяної пари в атмосфері.

5G

Експеримент показав, що мережі п’ятого покоління знижують точність прогнозу опадів на значення приблизно 0,9 міліметра і визначення температури близько Землі приблизно на 2,34 градуса за Фаренгейтом. Для багатьох така похибка може здатися незначною, але тільки не для метеорологів.

“Наше дослідження перше, в рамках якого проводиться спроба оцінити кількісний вплив 5G на прогнозування. Можна стверджувати, що величина помилки, виявленої в нашому дослідженні, незначна або значна, в залежності від того, представляєте ви співтовариство 5G або метеорологічне співтовариство”, — заявляють вчені.

Читайте також:  Астрономи поділилися докладними зображеннями супутника Сатурна

Резюмуючи, можна зробити висновок, що точних даних на цей рахунок немає. Самі дослідники впевнені, що необхідно приділити цьому питанню більше уваги, в тому числі створити більш детальні комп’ютерні моделі. Також варто подумати над поліпшенням алгоритмів прогнозування погоди.

Джерело: eurekalert.org

Залишити коментар