Технології

У NASA оголосили вартість відправки астронавтів на Місяць

Артеміда

Висадка американських астронавтів на місяць в рамках місії «Артеміда» запланована на 2024 рік. Політ виявиться не тільки складним з технічної точки зору, але і вкрай дорогим. Крім того, вже з’явилася інформація про перенесення перших етапів цієї історичної події.

Представники NASA оцінили місію з доставки людини на місяць і назад в $28 мільярдів. З листопада цього року Конгрес США повинен узгодити виділення цієї суми з бюджету. Якщо все піде згідно з планом, то шанс польоту в 2024 році зберігається, а ось в іншому випадку місія «Артеміда» може опинитися під питанням. Побоювання пов’язані з майбутніми президентськими виборами: може повторитися ситуація, коли Барак Обама згорнув марсіанську програму свого попередника.

Якщо все пройде нормально, то із зазначеної суми 16 мільярдів будуть витрачені на місячний модуль. Перший випробувальний політ “Артеміда 1” відбудеться в листопаді 2021 року на величезній ракеті Space Launch System (SLS) з капсулою Orion, яка проведе три тижні в космосі і повернеться на Землю. До пандемії коронавірусу цей етап був запланований на 2020-й. З аналогічної причини політ астронавтів повз місяць в рамках місії “Артеміда 2” перенесли з 2022-го на 2023-й. І тільки “Артеміда 3” доставить на супутник першу жінку. Очікується, що пілоти пробудуть на Місяці на тиждень довше, ніж астронавти «Аполлона-11» в 1969 році, і зможуть вийти в космос до п’яти разів. Посадка відбудеться на південний полюс, де, як передбачається, є поклади льоду.

Читайте також:  Розкрито характеристики 5G-смартфона Motorola з кодовим ім'ям «Kiev»

Зараз три компанії змагаються за право створити посадковий місячний модуль. Це SpaceX Ілона Маска, Blue Origin Джеффа Безоса, власника Amazon, і Dynetics. Повністю готові космічні кораблі повинні бути представлені на суд інженерів NASA не пізніше лютого 2021 року, після чого космічне агентство вибере один з варіантів.

Джерело: phys.org

Залишити коментар