Технології

Epic Games і інші компанії об’єдналися проти «жадібності» Apple

Apple

Слідом за творцями Fortnite про свої претензії до політики Apple щодо публікації додатка для iOS заявили й інші розробники програмного забезпечення. Щоб об’єднати зусилля, вони створили спеціальну організацію, покликану боротися з “непомірними апетитами” корпорації, і розповіли про ключові претензії до встановлених в App Store порядків.

Некомерційна організація під назвою “Коаліція за справедливість додатків”, за словами її організаторів, буде виступати за законодавчі та нормативні зміни, спрямовані на боротьбу з монополією великих видавців, таких як Apple і Google, на ринку мобільних додатків. Однією зі своїх головних “цілей” творці коаліції називають компанію з Купертіно. Зокрема, організація пред’являє претензії до податку в розмірі 30% на будь-які транзакції, що проходять через App Store, відсутність в iOS підтримки альтернативних магазинів додатків, а також пріоритетне просування компанією власних сервісів і софта.

До складу коаліції вже увійшли такі компанії, як Spotify, Tinder і Epic Games. Остання вже веде судову тяжбу з Apple, яка видалила з App Store шутер Fortnite. Причиною інциденту стала поява в грі власного магазину, транзакції в якому проводилися в обхід “яблучної” платформи, корпорація, в свою чергу, подала зустрічний позов, перед цим пригрозивши “опальному” розробнику повним відключенням аккаунта – і частково виконала загрозу. Пізніше стало відомо, що в результаті цих дій Epic Games втратила 60% своєї iOS-аудиторії.

Читайте також:  Apple придумала більш безпечну альтернативу платежам по NFC

Претензії на адресу Apple пред’явив і потоковий сервіс Spotify, який звинуватив компанію в монополії після анонсу підпискового сервісу Apple One. Раніше проти політики App Store висловився і засновник Telegram Павло Дуров. Він заявив, що корпорація повинна надати користувачам можливість завантаження додатків зі сторонніх джерел. Про свої подальші дії учасники коаліції поки офіційно не оголосили-імовірно в найближчому майбутньому Apple може зіткнутися з новими судовими позовами.

Залишити коментар