Технології

Аналітики повідомили про зростання середньої ціни смартфонів

iPhone SE 2

Ще три роки тому багато хто називав Apple ненормальною, коли вона представила iPhone X за $999, а сьогодні це вже звичайна ціна для практично всіх флагманів. В ціні виросли і китайські смартфони, які завжди привертали своєю доступністю. Згідно з новим звітом аналітиків Counterpoint Technology Market Research, середня ціна смартфонів помітно збільшилася за останній час.

Середня ціна смартфонів

Експерти Counterpoint проаналізували ринок смартфонів у другому кварталі цього року і прийшли до висновку, що середня ціна зросла на 10% в порівнянні з минулим роком. Найбільший стрибок в 13% був помічений в Китаї, де вона зараз становить $310. У Європі зростання склало 1% – до $291. Найдорожчі смартфони в Північній Америці – $471, що на 7% більше в порівнянні з другим кварталом 2019-го.

Читайте також:  Інженери та кухар із зіркою «Мішлен» створили автономний модульний ресторан

На думку аналітиків, на зростання цін вплинуло скорочення ринку смартфонів на цілих 23% (8% в преміальному сегменті), а також поява пристроїв з підтримкою мереж п’ятого покоління, вартість яких вище, ніж у 4g-моделей.

Середня ціна смартфонів

За підрахунками аналітиків, падіння попиту призвело до того, що виручка виробників смартфонів у другому кварталі цього року виявилася на 15% менше, ніж роком раніше. При цьому найбільше за традицією заробила Apple – 34% від продажу всіх смартфонів. 20% від загальної виручки припало на HUAWEI, 17% — на Samsung, 7% і 6% — на vivo і OPPO відповідно.

Джерело: gizchina.com