Наука

Доведено можливість подорожей у часі без парадоксів

Назад в Майбутнє

Студент Квінслендського університету за допомогою методів математичної фізики показав, що подорожі в часі можливі і при цьому не обов’язково повинен виникати парадокс через порушення принципу причинності.

Класична динаміка говорить, що якщо ми знаємо стан системи в певний момент часу, то можемо дізнатися, що відбувалося з нею в минулому. Цей принцип дозволяє нам робити все – від запуску ракет у космос до моделювання течії рідини. Однак загальна теорія відносності Ейнштейна передбачає існування тимчасових петель або подорожей у часі. У теорії це перевертає вивчення динаміки з ніг на голову.

Читайте також:  Астрономи оголосили результати амбітного проекту з пошуку позаземного життя

Поки не існує єдиної теорії, яка б об’єднала теорію відносності з класичною фізикою. Сьогодні фізики стверджують, що обидві теорії не можуть бути одночасно істинними. Тим не менш, ми бачимо підтвердження і тієї, і тієї.

Тепер студент бакалаврату Квінслендського університету разом зі своїм науковим керівником знайшов спосіб математично описати подорож у часі так, щоб при цьому не виникало часових парадоксів і виконувався принцип самоузгодженості Новікова. Парадокс полягає в наступному: наприклад, ви захочете переміститися в часі і запобігти зараженню нульового пацієнта COVID-19. Тоді пандемії не виникне і у вас в майбутньому не буде мотивації змінити минуле.

Читайте також:  Все дуже погано: екологи оцінили «здоров'я» біосфери Землі

Виникнення такого роду парадоксів змушує людей думати, що подорожі в часі неможливі. Але дослідники показали, що це все ж можливо. Просто при подорожі в часі ви не можете зробити нічого, що могло б викликати парадокс. Згідно з авторами, події просто будуть підлаштовуватися так, щоб бути логічно узгодженими з тим, що станеться в майбутньому. Наприклад, якщо ви уникнете зараження нульового пацієнта коронавірусом, то можете самі стати нульовим пацієнтом і пандемія все одно почнеться.

За словами вчених, вони відкрили кілька нових математичних процесів, які показали, що як би ви не намагалися створити парадокс, події завжди будуть пристосовуватися самі, щоб уникнути порушення принципу причинності.

Залишити коментар