Статті

Як державні закупівлі допомагають бізнесу

Прозоро

З 2016 року система проведення публічних тендерів Прозорро дає можливість кожному підприємцю стати постачальником в закупівлях державних організацій. Завдяки цьому він отримує такі бонуси:

● цікаві масштабні замовлення;

● справедливі та чесні умови договору поставки;

● своєчасну оплату в повному обсязі, що гарантується державою;

● підвищення репутації та популярності компанії серед потенційних клієнтів.

Держава постійно потребує різноманітних товарів (від харчових продуктів до пального), послуг (підвищення кваліфікації, програмного забезпечення тощо) чи робіт (ремонт доріг та будівель). Саме тому в умовах зниження попиту на товари з боку звичайних громадян державні закупівлі залишаються для бізнесу тією самою безпечною гаванню, що допомагає продовжувати реалізувати продукцію за вигідними цінами.

З яких етапів складається процедура закупівлі

Постачальнику, який бажає взяти участь у державному тендері, необхідно виконати наступні етапи:

  1. Зареєструватися на обраному електронному торговельному майданчику та знайти з його допомогою необхідну закупівлю (оголошення про те, який товар та в якому об’ємі потрібен замовнику).
  2. Подати у відповідь свою цінову пропозицію (суму, за яку він готовий надати замовнику предмет закупівлі) та додати до неї необхідні за умовами тендера документи, що підтверджують відповідність постачальника та його продукції вимогам покупця.
  3. Взяти участь в аукціоні — позмагатися з іншими постачальниками шляхом зниження чи залишення без змін вартості своєї цінової пропозиції.
  4. У разі перемоги в торгах (якщо його цінова пропозиція за результатами аукціону виявилася найнижчою), укласти угоду про поставку із замовником.

Як здійснюється оплата

Як вже було сказано, плата за предмет закупівлі гарантується державою та здійснюється в повному обсязі протягом 60 днів.

Очевидно, що деяких підприємців не влаштовує даний термін. Такі постачальники можуть отримати оплату протягом декількох днів, якщо скористаються послугою факторингу. Вона доступна на майданчику SmartTender.biz та на платформі “Факторинг Хаб”, створеній за ініціативою системи Prozorro.

Зручна альтернатива закупівлям

Постачальники мають можливість продавати товари держзамовникам і без участі в тендері Прозоро. Для цього їм достатньо стати продавцями в електронних каталогах державного маркетплейса Prozorro Market. Щоб реалізувати свій товар таким способом, підприємцю знадобиться виконати прості кроки:

  1. Зареєструватися на обраному електронному торговельному майданчику.
  2. Подати заявку на приєднання до е-каталогів та підтвердити досвід постачання товарів, які він збирається продавати в маркетплейсі.
  3. Завантажити свої товари у каталог.
  4. Дочекатися покупця та укласти з ним договір про закупівлю.

Фактично Prozorro Market надає підприємцю можливість пасивно продавати свої товари без грошових вкладень у рекламу. Все, що від нього знадобиться — відповідати на замовлення покупців та вчасно постачати якісний товар.

*На правах реклами

Залишити коментар