Авто

Дорогу з бездротовою зарядкою електромобілів відкрили в Ізраїлі

Tel Aviv-Yafo Municipality

Пілотний проект дозволить перевірити, чи ефективна взагалі зарядка електромобілів під час руху. Якщо так, то інноваційні дороги можуть з’явитися по всьому Ізраїлю і не тільки.

Влада муніципалітету Тель-Авів-Яффа, ізраїльського стартапу ElectReon і автобусної компанії Dan, яка займається автобусними перевезеннями в окрузі Гуш-Дан Ізраїлю і є другим за розміром автобусним оператором в країні, оголосила про початок експерименту з перевірки бездротової зарядки електромобілів, вбудованої прямо в дорожнє полотно.

Читайте також:  BMW показала нову версію седана 5-Series (фото)

В якості пілотної ділянки була обрана 2-кілометрова дорога, що зв’язує автобусним маршрутом залізничну станцію “Тель-Авів-університет «і автобусну станцію “Клацкін”. Після реконструкції, яка завершилася у вересні 2020 року, 600-метрову ділянку дороги оснастили захованими в асфальт зарядними котушками і всією необхідною для їх роботи електрикою.

Tel Aviv-Yafo Municipality

Очікується, що через два місяці, які будуть потрібні компанії Dan для переведення своїх електробусів (основну частину парку перевізника складають Китайські електробуси BYD K9 з літій-залізо-фосфатний акумуляторами з запасом ходу без підзарядки до 250 км) на конденсатори замість звичайних літій-іонних батарей, а також на установку систем бездротової зарядки під днищем громадського транспорту.

Читайте також:  У Tesla Model X на ходу руйнується дах

В рамках експерименту, терміни проведення якого не уточнюються, буде перевірена можливість бездротової зарядки на ходу в цілому і ефективність цієї системи зокрема. Якщо пілотний проект вважатимуть вдалим, розширити мережу доріг з вбудованою зарядкою можуть і на інші дороги в Ізраїлі, а крім того такі зарядки можуть з’явитися на парковках, на кінцевих зупинках електробусів і в парках, де ночує техніка.

Залишити коментар