Технології

Google показав, як Android-смартфони «бачать» землетрус

Android землетрус

Виявляється, смартфони здатні «передчувати» навіть такі, здавалося б, далекі від світу споживчої електроніки явища, як землетруси. Нещодавно віце-президент відділу розробки Android компанії Google Дейв Берк (Dave Burke) поділився цікавим відео, на якому показано, як тисячі пристроїв, що працюють під управлінням цієї операційної системи, «бачили» поштовхи магнітудою 4,5 бала в Південній Каліфорнії вночі з 18 на 19 вересня.

На опублікованому в Twitter-акаунті Дейва відео показано, як сенсори смартфонів реєструють сейсмічні коливання, а концентричні кола-розраховані на підставі цих показань первинна (жовта) і вторинна (червона) хвилі:

Google анонсував створення найбільшої в світі мережі реєстрації та оповіщення про землетруси в середині серпня. Тоді ж з’явилося і перший опис технології, яка складається з двох компонентів — оповіщення та попередження. Незалежно від того, розпізнав чи смартфон наближаються поштовхи, якщо він знаходиться в небезпечній зоні і у сервісу є дані про високий ризик землетрусу, то користувача попередять про це. Крім того, натиснувши на повідомлення, людина зможе отримати прості і зрозумілі інструкції, що потрібно зробити, щоб залишатися в безпеці.

Система оповіщення про землетрус

Набагато більш цікава частина проекту – використання датчиків смартфона для детектування не тільки сильних поштовхів, але і ледь помітних збурень, які передують землетрусу. Для цього використовується акселерометр пристрою. Коли сенсор фіксує підозрілі коливання, інформація відправляється в найближчий центр передбачення землетрусів, на сервері якого обробляються дані з сотень сейсмометрів та інших смартфонів. Google стверджує, що ця інформація анонімна і не надає достатньої точності геолокації, щоб ідентифікувати користувача.

На даний момент “корпорація добра” тестує нову технологію в Каліфорнії, де землетруси відбуваються досить часто. Для цього Google активно співпрацює з геологічною службою США (USGS) і надзвичайним Кабінетом губернатора даного штату (Cal OES). У майбутньому компанія планує поширити сервіс на весь світ. Варто відзначити, що за відгуками користувачів, в окремих випадках точність спрацьовування системи залишає бажати кращого — деякі отримали оповіщення, коли вже самі відчули поштовхи і сиділи під столом. Крім того, повідомлення про землетруси чомусь не переривають режим «не турбувати» на смартфонах, що робить їх марними вночі.

Джерело: naturespeaks

Залишити коментар