Технології

Потужніше і дешевше. Tesla оголосила про випуск власних АКБ для електрокарів

Tesla

Актуальні моделі автомобілів Tesla оснащуються акумуляторами Panasonic, але незабаром ситуація з комплектуючими для популярних електрокарів зміниться. Ілон Маск заявив про випуск компанією власних елементів живлення. За прогнозами глави Tesla, цей крок допоможе значно знизити витрати на виробництво і з часом дозволить бренду продавати електромобілі за ціною традиційних моделей з бензиновими двигунами.

Знизити собівартість майбутніх новинок компанії, за словами бізнесмена, допоможе не тільки перехід на власне виробництво, але і сама концепція нового акумулятора. Очікується, що розроблений Tesla елемент живлення зменшить для компанії ціну кіловат-години – одиниці електроенергії, яка використовується для вимірювання ємності акумуляторних блоків. На думку галузевих аналітиків, зниження цих витрат дійсно дозволить Tesla зробити свої автомобілі більш доступними.

Читайте також:  Попит на iPhone 12 Pro перевершив очікування аналітиків

Нововведенням в конструкції фірмових АКБ стануть нові перемички між осередками. За запевненням компанії, завдяки збільшенню їх розміру до 46×80 мм вони дадуть акумуляторам в п’ять разів більше енергії, зроблять їх в шість разів потужнішими, і дозволять збільшити дальність ходу серійних автомобілів Tesla на 16%.

В ході заходу Battery Day віце-президент Tesla з силових агрегатів Дрю Багліно заявив, що інженери компанії завдали особливий лазерний візерунок на пластинах в осередках. Це рішення призвело до скорочення довжини електричного шляху до 50 мм в порівнянні з існуючими 250 мм в актуальних моделях АКБ і збільшило пропускну потужність контакту.

Читайте також:  Хакери придумали, як зламати WhatsApp одним повідомленням

За словами Ілона Маска, крім збільшення потужності, нові елементи також дозволять знизити вартість кіловат-години на 14%. Він додав, що обладнання для виробництва акумуляторів Tesla знаходиться «на рівні пілотного заводу» – дата початку серійного випуску фірмових елементів живлення буде оголошена пізніше.

Джерело: theverge.com

Залишити коментар