Знання

24 самих безжальних правителів в історії людства

Адольф Гітлер

“Герой для одної людини, тиран – для іншої” – цей популярний афоризм відмінно відображає суть статті Business Insider, в якій редакція порталу склала список з 24-х найжорстокіших правителів в історії людства, які використовували жорстокі методи і тактики для досягнення своїх цілей.

Всі політичні фігури, зазначені в рейтингу, правили до 1980-го року, їх імена розташовані в хронологічному порядку.

Цинь Шихуанді

Цинь Шихуанді

Правління: 247-210 рр. до н.е.

Імператор відомий вбивствами вчених, з теоріями яких він був не згоден, і спалюванням книг. Під час свого правління він почав будівництво стіни, яка стала прообразом Великої Китайської стіни, і величезного мавзолею зі скульптурами в натуральну величину. Більшість призовників, які працювали на будівництві, або померли, або були вбиті, щоб зберегти таємницю гробниці.

Гай Юлій Цезар Август Германік (також відомий як Калігула)

Гай Юлій Цезар

Правління: 37-41 рр. до н.е.

Калігула відомий тим, що звільнив з в’язниці незаконно засуджених громадян і знизив податки Але після хвороби імператор дуже сильно змінився. Він вбивав політичних суперників, змушуючи їх батьків дивитися на це, і оголосив себе живим богом.

Аттіла

Аттіла

Правління: 434-453 рр. до н.е.

Після вбивства власного брата, Аттіла став ватажком імперії гунів і незабаром став відомий як один з найстрашніших завойовників. Він розширював територію гунської Імперії за рахунок територій сучасної Німеччини, України та Росії. За словами самого Атілли, там, де він пройшов, трава більше ніколи не буде рости знову.

У Цзетянь

У Цзетянь

Правління: 690-705 рр до н.е.

Одна з самих безжальних імператриць в історії. Вона ліквідувала супротивників, навіть якщо ті відносилися до членів її сім’ї. Однак, незважаючи на жорстоку тактику, історики високо оцінили її управлінський талант.

Чингісхан

Чингісхан

Правління: 1206-1227 рр.

Коли Чингисхану було 9 років, його батька отруїли, і майбутній правитель кілька років був рабом. Після він об’єднав монгольські племена і почав завоювання нових земель. Його стиль правління характеризувався жорстокістю, вбивствами і використанням живих людей як щитів.

Читайте також:  5 найгірших порад починаючому підприємцеві

Томас Торквемада

Томас Торквемада

Правління: 1483-1498 рр. (Як Великий Інквізитор)

Відомо, що Торквемада санкціонував тортури під час інквізиції. Історики підрахували, що він відповідальний за спалення 2000 людей.

Тимур (Тамерлан)

Тимур (Тамерлан)

Правління: 1370-1405 рр.

Відомий масштабними військовими кампаніями. Одного разу наказав побудувати вежі з живих людей і замовив масові вбивства.

Влад III, принц Валахії

Влад III, принц Валахії

Правління: 1448; 1456-1462; +1476 рр.

Намагався забезпечити порядок і стабільність в своїй державі за допомогою нещадних методів. Щоб отримати владу, він зібрав на банкет всіх бояр і кожного проткнув ножем.

Цар Іван IV (Іван Грозний)

Іван Грозний

Правління: Великий князь московський: 1533-1547 рр .; Цар всеросійський: 1547-1584 рр.

Влаштовував терор для боярських родин, побив вагітну невістку і в нападі люті вбив сина.

Королева Марія I

Королева Марія I

Правління: 1553-1558 рр.

Отримала прізвисько “Кривава Мері” через те, що спалювала на багатті протестантів.

Графиня Єлизавета Баторі

Графиня Єлизавета Баторі

Відома як “Графиня крові”. Вона заманювала в свій замок дівчаток (за підрахунками істориків, близько 600), катувала їх і вбивала.

Максиміліан Робесп’єр

Максиміліан Робесп'єр

Правління: 1789-1794 рр.

Одна з найвпливовіших фігур Французької революції. Виступав за страту ворогів на гільйотині.

Король Бельгії Леопольд II

Леопольд II

Правління: 1865-1909

Заснував власну колонію – Вільна держава Конго, населення якої використовував в якості рабів. В остаточному підсумку, багато хто загинув від голоду, впала народжуваність і загальна чисельність жителів колонії.

Мехмед Талаат Паші

Мехмед Талаат Паші

Правління: 1913-1918

Саме його історики вважають провідною фігурою вірменського геноциду. Як міністр закордонних справ, він був відповідальний за депортацію і смерть 600 тис. вірмен.

Володимир Ленін

Володимир Ленін

Правління: 1917-1924

Очолив Жовтневу революцію, яка привела до повалення царя. Показував зневагу до страждань співвітчизників і безжально ставився до будь-якої опозиції.

Читайте також:  "Працюючі" бізнес-поради від 25 мільйонерів

Беніто Муссоліні

Беніто Муссоліні

Правління: 1922-1943

Заснував фашистську партію Італії, в 1936 році уклав угоду з нацистським лідером Адольфом Гітлером.

Йосип Сталін

Йосип Сталін

Правління: 1922-1953

Сталін проводив політику швидкої індустріалізації і колективізації в 30-і роки минулого століття, яка збіглася з масовим голодом (голодомор в Україні) і тюремним ув’язненням безлічі людей.

Адольф Гітлер

Адольф Гітлер

Правління: 1933-1945

Нацисти, за деякими даними, вбили до 11 млн осіб за часів режиму Гітлера. Він розробив план створення “раси панів”, усуваючи опонентів, євреїв, циган та направляючи їх до концентраційних таборів.

Чойбалсан Хорлоґійн

Чойбалсан Хорлоґійн

Правління: 1939-1952

Після кількох зустрічей зі Сталіним, Чойбалсан перейняв методи правління радянського лідера і створив диктаторську систему, пригнічуючи і вбиваючи опонентів.

Франсиско Франко

Франсиско Франко

Правління: 1938-1975

При його режимі багато республіканських діячів Іспанії бігли, а тих, хто залишився, судили військовим трибуналом.

Мао Цзедун

Мао Цзедун

Правління: 1949-1976

Засновник Китайської Народної Республіки. Під його керівництвом промисловість була взята під контроль, а будь-яка опозиція придушувалася. Прихильники Цзедуна кажуть, що він зміцнив Китай, а опоненти – що за його правління близько 40 млн людей загинули від голоду і важкої роботи.

Пол Пот

Пол Пот

Правління: 1975-1979

Камбоджійський політичний і державний діяч. Намагався створити аграрну утопію, змушуючи людей переїжджати в села і караючи за освіту, знання і навіть носіння окулярів. За час його правління були страчені або померли від голоду 2 млн. чоловік.

Іді Амін

Іді Амін

Правління: 1971-1979

Отримав владу за допомогою військового перевороту. Під час його правління було вбито, за оцінками, близько 300 тис. цивільних осіб.

Аугусто Піночет

Аугусто Піночет

Правління: 1973-1990

Побудував одну з найефективніших економік Латинської Америки 80-90-х років. Проте, його режим відомий тортурами і зникненнями людей.

Залишити коментар