Суспільство

Найбагатші люди стали причиною кліматичної кризи

Ferrari

Приватні польоти, дорогі великі автомобілі – це і багато іншого, без сумніву, робить багатих людей більш «шкідливими» для навколишнього середовища. Недавнє дослідження, проведене некомерційною організацією Oxfam, показало, що найбагатші люди, які складають 1% від усього населення, виробили в два рази більше парникових газів, ніж бідне населення Землі (близько 50%).

Автори роботи говорять про те, що оскільки глобальне потепління більше шкодить бідним країнам, людству необхідно вживати не тільки глобальні заходи щодо стримування зміни клімату, а й жорсткі заходи з обмеження надмірного споживання багатими країнами і людьми.

Читайте також:  Google випустила альтернативу Raspberry Pi за $ 99

Тім Гор, керівник кліматичної політики благодійної організації Oxfam по боротьбі з бідністю і провідний автор доповіді, сказав, що зміни не будуть відбуватися, якщо діяти поодинці і зазначив, що необхідне втручання урядів.

Дослідження, проведене спільно зі Стокгольмським інститутом навколишнього середовища, показало, що за 25 років з 1990 по 2015 рік 1% найбагатших людей став причиною 15% викидів, пов’язаних зі зміною клімату. У той час як бідне населення Землі (50%) виробило всього 7%.

Особливою проблемою стала зростаюча популярність пожираючих паливо позашляховиків, які стали другим за величиною драйвером глобального зростання викидів вуглекислого газу в період з 2010 по 2018 рік.

Читайте також:  В Україні рекорд госпіталізованих з COVID-19

Багато країн зараз прагнуть оговтатися від економічних спадів, пов’язаних з пандемією COVID-19, які найсильніше вдарили по бідних. Саме тому перегляд економічних стимулів для запобігання надмірного споживання може зіграти велику роль. “Наша нинішня економічна модель сприяла катастрофічній зміні клімату і настільки ж катастрофічній нерівності”, – заявив колишній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Пандемія дає шанс переосмислити системи і знайти «вирішення проблеми непропорційних викидів вуглецю найбагатшими верствами суспільства».

Залишити коментар